Chyby, kterých se při stavbě rodinného domu dopouštíme

Chyby, kterých se při stavbě rodinného domu dopouštíme
Chyby, kterých se při stavbě rodinného domu dopouštíme

Stavba rodinného domu je dlouhodobou investicí do vlastní budoucnosti. Bydlet ve svém je základ budoucího spokojeného života. Jaké chyby ale mnoho z nás při výstavbě dělá? Pojďme si je shrnout. 

Obnovitelné zdroje? Co to je? 

Mnoho z nás si stále nechce připustit, že využití obnovitelných zdrojů nám do života může přinést celou řadu výhod. Například fotovoltaická elektrárna dokáže vyrábět elektřinu až třicet let. Nemusíte tedy řešit stále se navyšující ceny za energie, které téměř každý rok stoupají. Pokud se zatvrdíte a budete se snažit dům stavět starými způsoby, přinese vám to velké výdaje do budoucna. 

Ekologii neřešíme

Myslet nejen na své dobro, ale také na ekologii, je dnes běžnou součástí života. Mnoho z nás je schopno recyklovat materiály, které produkujeme, nebo se zaměřit na chytrá řešení v oblasti bydlení. Například využití sluneční energie, tepla z odpadních vod, nebo třeba instalace tepelného čerpadla přináší užitek nejen vaší peněžence, ale také celému společenství. 

Dotace si nehlídám

Ruku v ruce s úspornými řešeními jde také přehled v současném dění. Hlídat si aktuální ceny, legislativu, ale také dotační programy, by se vám mohlo velmi vyplatit. Například štědrý dotační program Nová zelená úsporám představuje výrazný zdroj finančních zdrojů, které můžete při stavbě rodinného domu upotřebit. Například na fotovoltaickou elektrárnu získáte dokonce příspěvek až 150 tisíc! Mít přehled o tom, co se děje, se zkrátka vyplatí. 

Reference firem

Než si necháte odbornou firmou doporučit a provést konkrétní postupy, vždy se informujte, jaké jsou jejich reference. Zkušenosti jiných zákazníků vám mohou mnohé napovědět. 

Současná doba dokazuje, že ten, kdo se pravidelně zásobuje dostatkem informací z oboru stavebnictví, je vždy o krok napřed. Vyvarujte se běžným chybám, ke kterým ještě stále dochází.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 347 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.