Jaké šílené diety byli lidé ochotni dnes i dříve dodržovat?

Jaké šílené diety byli lidé ochotni dnes i dříve dodržovat?
Jaké šílené diety byli lidé ochotni dnes i dříve dodržovat?

I když je léto už dávno za námi, mnohé ženy se rozhodly připravit se na plavkovou sezonu už nyní. Místo toho, aby se zabalily tukem na zimu, který by je zahřál, rozhodly se spíše zhubnout. I když je si většina žen vědoma toho, že za hezkou a štíhlou postavou stojí strava, pohyb a dostatečný pitný režim, pravdou je, že mnohé ženy chtějí zhubnout rychleji, než jak jim slibuje zdravý životní styl. Rozhodují se tedy podstupovat nejrůznější diety, které však vedou k jejich zdravotnímu krachu. Prozraďme si však několik šílených diet, které byli lidé obecně ochotni dodržovat v minulosti či dnes.  

Zhubnout se zkrátka lidé snaží od nepaměti. I když se o tom nikde nepíše, i lidé před stovkami let chtěli mít postavičku jako lusk. A tak se rozhodli podstoupit nejrůznější diety, řada z nich se dokonce vepsala do historie.  

Znáte dietu císařovny Sissi? 

Císařovnu Sissi jistě nemusíme dlouze představovat. Jedná se o krásnou původně bavorskou princeznu, jejíž krása se stala až pověstnou. Ona sama si však byla vědoma, že krása je pomíjivá. A tak se snažila držet nejrůznější diety, které jí udržovaly štíhlou linii. Bohužel její drastické diety z ní udělaly vůbec první známou anorektičku. Její dieta se skládala jen ze silných masových vývarů, k tomu popíjela šťávu z hovězího masa a konzumovala hodně mléko. Fungovalo to tak, že tři dny byla jen o vývaru, tři dny jen o mléce, poté tři dny jen o šťávě ze zmiňovaného masa.  

Tasemnicová dieta jako úplný extrém 

K nejextrémnějším dietám patří bezesporu také tasemnicová dieta, která začala být populární na začátku minulého století. V rámci diety se vědomě konzumoval parazit tasemnice, který obvykle sídlí v syrovém masu. Když tasemnice rostla, sice se docílilo hubnutí, ale zároveň hubnutí provázelo i zvracení a průjmy.  

Dieta známé Marilyn Monroe 

I americká filmová hvězda a dnes už ikonická Marilyn Monroe držela dietu. Ta její spočívala v každodenním popíjení horkého mléka, v němž se rozšlehaly dvě syrová vejce. Koktejl popíjela každé ráno a večer. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.