Rekonstruujeme kuchyň krok po kroku

Rekonstruujeme kuchyň krok po kroku
Rekonstruujeme kuchyň krok po kroku

Nebaví vás vaše stará kuchyně a toužíte po změně? Chcete konečně svou kuchyni trochu zmodernizovat a udělat ji krásnější? Neváhejte a pusťte se do rekonstrukce kuchyně ještě dnes, čím dříve se k tomu odhodláte, tím dříve ji budete mít i hotovou. Je však nutné si dopředu uvědomit, že rekonstrukce kuchyně je velmi časově i finančně náročná. Než tedy zbouráte první skříň, raději si to dobře promyslete. A pokud jste přesvědčeni o tom, že kuchyni chcete nahradit novou, pojďme začít s rekonstrukcí.  

Nejdříve je nutné zbourat kuchyni starou 

Aby mohla v domě vyrůst nová kuchyň, musíme zbourat tu starou. Při bourání či demontáži staré kuchyně je třeba upravit rozvody vody, elektřiny i odpadu, to je často doprovázeno bohužel sekáním zdí. Když budete chtít v kuchyni vyměnit i podlahu, udělejte to dříve, než si do kuchyně namontujete linku novou.  

Následuje návrh kuchyně 

Do obchodu s nábytkem nemůžete vyrazit dříve, než máte hotový návrh (alespoň v hlavě). Mezi námi se najdou dva typy lidí, a sice ti, kteří si chtějí svou kuchyni navrhnout sami, a ti, kteří se raději svěří do rukou odborníků. Odborníci jsou sice dražší záležitostí, na druhou stranu nám šetří hromadu nervů. Obvykle nám vypracují několik návrhů kuchyně, mezi nimiž se pak rozhodujeme.  

V případě, že jste aktivní, chcete si jistě svou kuchyni navrhnout sami. To vás sice bude stát hromadu nervů, na druhou stranu bude kuchyně přesně podle vašich představ. Při navrhování kuchyně musíte mít na mysli neustále rozvody elektřiny, vody a také odpadů, musíte také vědět, jaká je výška parapetů nebo jak se otvírají dveře do místnosti. To je pak velmi důležité při vybírání vhodné kuchyně se solidním dodavatelem.  

Zařizování jako třešnička na dortu 

Po výběru a montáži kuchyně pak následuje zařizování kuchyně. To už je opravdu jen maličkost, taková třešnička na dortu.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.