Cesta kolem světa skoro zadarmo

Cesta kolem světa skoro zadarmo
Cesta kolem světa skoro zadarmo

Na světě existuje spousta lidí, kteří by na otázku: „Co bys dělal, kdybys vyhrál v loterii?“ odpověděla: „Procestoval bych celý svět.“ Ale i bez jmění na kontě si můžeme naplánovat cestu kolem světa.

Stačí vybrat správnou destinaci

Svými cestovatelskými sny se lidé odlišují. Někdo by rád strávil léto na pobřežích Floridy, někdo v Provence ve Francii a někdo by chtěl vyrazit na plavbu lodí kolem Norska. Spousta chce trávit dovolenou v Evropě jen pro to, že nechtějí utrácet zbytečné peníze za letenky.

Ovšem hodně z nich už si tolik neuvědomuje, že týden v USA je vyjde tolik co by mohli dát za pohodlně strávený měsíc v jihovýchodní Asii či ve střední Americe.

Nebojte se objevovat místa na opačné straně zeměkoule. Asie je velice krásnou zemí, která vás uchvátí ne jen krásnou přírodou, ale také kulturou, která je velice odlišná od té naší. I střední Amerika toho má hodně co nabídnout, a to nejdůležitější a nejhezčí je, že za relativně málo peněz.

Doporučuje se také udělat si menší finanční průzkum, abyste věděli, s jakou částkou zhruba máte počítat. Nabízí se pro to hned několik cestovatelských blogů odvážlivců, kteří jednoho dne sbalili batoh a vydali se žít někam na Bali, odletěli na měsíc do Malajsie nebo se nebáli vyrazit do Panamy. Takových blogů najdete na internetu opravdu mnoho a některým cestovatelům už vyšly dokonce i knihy, takže neváhejte zamířit do knihkupectví.

Ušetřete za dopravu a bydlení

S vyhledáním nejlevnějších letenek vám mohou pomoci honzovyletenky.cz. Na těchto webových stránkách se lehce zorientujete a můžete vybírat snad ze všech destinací na světě. Navíc pokud byste si s něčím nevěděli rady, správce a zakladatel webu Honza vám s radostí poradí. Je také dobré vyhledávat letenky přes anonymní okno prohlížeče – letecké společnosti vám tak nebudou nabízet ty nejdražší letenky podle dřívějšího vyhledávání.

Co se ubytování týče, nemusíte utrácet za hotelové pokoje. Vyzkoušejte třeba AirBnb, Couchsurfing nebo HouseSitting. Je to vzrušující a nabízí se větší šance, že poznáte nové lidi!

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání