Dostali jste se do dluhové pasti? Rady, jak se z ní dostat ven

Mějte své dluhy pod kontrolou
Mějte své dluhy pod kontrolou

Dnes si půjčujeme doslova na všechno. Zatímco někteří sahají po nebankovních půjčkách jen v případě, že je to opravdu nutné, jiní se nebojí zažádat o Razdva půjčku i ve chvíli, kdy by si na danou věci byli schopní našetřit sami. Zejména jedinci, kteří si berou půjčky jako na běžícím páse, mají největší tendenci dostat se do dluhové pasti, ze které se pak už bohužel dostává velice špatně ven.

O dluhové pasti jste jistě slyšeli. Jedná se o situaci, která nastává v okamžiku, kdy nejste schopní splácet své závazky, proto si však berete další půjčky, jež mají splácet staré úvěry. Jenže tak to jde stále dokola, dostáváte se do jistého koloběhu či do dluhové spirály, ze které není opravdu jednoduché dostat se ven.

Existuje však několik rad pro ty, kteří se ze dluhové pasti chtějí dostat ven, kteří jsou odhodlaní zbavit se svých dluhů.

Dluhy začněte hned řešit

První radou je to, že byste měli hned začít řešit své dluhy. Přiznejte si je a přiznejte se k nim. Mnozí dlužníci při neschopnosti splácet přerušují komunikaci s bankou, která k tomu samozřejmě začne přistupovat jinak a přísněji. A tak nepřerušujte s bankou kontakt, začněte své dluhy řešit hned a domluvte se třeba na úpravě podmínek úvěru, jako je třeba prodloužení doby splatnosti nebo odložení splátek.

Mějte své dluhy pod kontrolou

Pokud máte více dluhů u více věřitelů, můžete se začít v takové situaci ztrácet. Vaším úkolem je tak dostat dluhy pod svou kontrolu, díky čemuž ostatně zjistíte, jaké dluhy je třeba splácet dříve, jaké splátky jsou na řadě až později.

Obraťte se na organizace, které vám nabízí pomoc

V současné době mohou dlužníci využít organizace, které jim nabízí pomoc. Organizací pomáhajících dlužníkům je dnes mnoho. Většinou se jedná o neziskové nebo státní organizace, které tak nebudou chtít za své služby žádné poplatky.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání