Greenery, neboli zelená je barva roku 2017

Greenery
Greenery

I když nepatříte mezi milovníky zelené barvy, možná se naučíte tuto sytě zelenou barvu jednoduše milovat. Připomíná nám zeleň a její symbolika vedla společnost Pantone pro její výběr v letošním roce. Každoročně se sejde parta představitelů nejrůznějších barevných standardů na své dvoudenní schůzce a vyberou speciální barvu pro daný rok. Přední světová společnost Pantone se zabývá barvami. Letos stanovila barevný odstín, kterým se bude řídit nejen celý módní průmysl, ale všichni designéři a specialisté napříč všemi možnými odvětvími. V loňském roce vládly hned dvě barvy v podobě jejich kombinace, jako je pastelová růžová a modrá, tedy Rose Quartz a Serenity.

Barva s názvem Greenery

Pro letošní rok 2017 byla nyní vybraná velmi svěží zelená barva pod názvem Greenery. Představuje malé vykukující čerstvé zelené lístky trávy, stromů i rostlin na jaře. Přesně taková barva letos bude podle Pantone kralovat napříč všemi odvětvími. Konkrétní číselný kód odstínu je Pantone 15-0343, pokud byste si ji chtěli pořídit domů. Osobitý styl a vlastní názor můžete vyjádřit i prostřednictvím barev. Dejte najevo své pocity i životní postoje. Společnost Pantone tak provádí vlastně něco trochu podobného, ale tak nějak opačně. Volí vždy přesně takovou barvu, která pak bude prezentovat společenskou náladu a její postoj, který se v globální kultuře právě odehrává.

Čerstvá zeleň a Pantone

Jde o osvěžující a revitalizující příjemný odstín. Tato zeleň je symbolem všech nových začátků. Evokuje v nás první dny na jaře v momentě, kdy se probouzí příroda. Lidé se zhluboka nadechnou, naberou sílu a dostanou novou energii. Zeleň je v celé přírodě základním neutrálním odstínem. Čím více jsou pak lidé dnes ponoření v uspěchaném moderním životním stylu, tím větší je pro ně jejich vrozená touha nechat se ponořit se do této přirozené fyzické krásy a pocitu vnitřní jednoty světa v kouzlu přírody. Barvu roku a její vhodné barevné kombinace zařaďte do svého bydlení i vy. Zvedne vám totiž náladu a vykouzlí úsměv na tváři.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 109 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání