Jak vylepšíte svůj obývací pokoj?

obývací pokoj
obývací pokoj

Dalo by se říct, že obývací pokoj je nejdůležitější místností v domě. Minimálně co se sociální stránky týče. Trávíte tady nejvíce času s rodinou, je to pokoj, kam vodíte své návštěvy. Je proto důležité, aby vypadal dobře, uklizeně a pokud možno, tak živě. Každá návštěva by vám obývák měla závidět!

Důležitou součástí obývacího pokoje je pohovka či gauč. Je potřeba rozmyslet si, jak velký gauč potřebujete a také z jakého materiálu. Přemýšlejte nad tím, jaké doplňky by se k němu hodily, popřípadě jaké obrazy chcete později vyvěsit na stěnu, aby byly sladěné s okolím.

Teď už se jen připravte na renovaci.

Vyberte ten správný obraz

Součástí každého obýváku by měly být obrazy. Nestačí jeden, pořiďte jich do místnosti více. Obývák bývá zpravidla největším pokojem v domě, s prostorem na pověšení by tedy problém být neměl. Jelikož se jedná o obývák a ne třeba o ložnici, můžete zvolit abstraktní, až barevně šílené obrazy, které celou místnost oživí a které upoutají pozornost každého, kdo vstoupí dovnitř. Z nudných zdí se tak stane přehlídka nádherných a dechberoucích maleb, které donutí člověka se zamyslet, co v obraze vlastně vidí. A téma na rozehřívací rozhovor je na světě! Tolik much jednou ranou!

Aktuální trendy v osvětlení

Nevíte, jaká světla do obýváku vybrat? Jakou nakoupit stolní lampu? Aktuálním módním hitem ve světě lamp jsou lampy s kovovými prvky. Snadno k nim můžete dokoupit další kovové doplňky a vytvořit tak moderní prostředí, ve kterém se rádi posadíte ke kávě a zhlédnete svůj oblíbený seriál.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 108 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání