Jaké druhy květin můžete již nyní sadit na zahrádce?

Jaké druhy květin
Jaké druhy květin

Jaro nám začalo opravdu krásně! Konečně nám odpadly ony zmiňované mrazíky, které nám ráno co ráno znepříjemňovaly den. Sluníčko nám denně ukazuje svoje paprsky a my tak máme prostor konečně začít spravovat zahradu kolem našeho domu, protože i ta k naší domácnosti neodmyslitelně patří. Není to tedy pouze o zařizování interiéru, ale určitý dojem dělá také právě exteriér, o který se taktéž musíme starat. Nyní je ten pravý čas, abyste na své zahradě začali sázet oblíbenou zeleninu, protože každý přece ví, že není nad právě tuto domácí stravu! Samozřejmě se nejspíše bude jednat o produkty, které budete pěstovat někde za domem, ovšem před domem by to chtělo taky začít trochu velikonočně připravovat. Nechcete přece, aby vám na velikonoční svátky všichni říkali, že vaše předzahrádka mohla vypadat líp. Je načase, abyste si začali sadit základní druhy květin.

Není to jen o koupi rostlinky a o následném přesazení

Mnoho žen v domácnost to dělá zejména tak, že si koupí v květinářství třeba už vykvetenou primuli a následně si ji jen přesadí na svou předzahrádku. Ovšem jedná se jen o rychlejší variantu, o níž se stejně následně musí starat tak či tak. Není však nic krásnějšího, než pozorovat, jak vám vámi vypěstovaná rostlinka kvete do té nejhezčí podoby. Zkuste si tedy zasadit ty květy, které se přesně touto dobou mohou na vaše předzahrádky sázet.

Zkuste klasické druhy, ke kterým připojíte ty méně tradiční

Nejoblíbenější květinou, která se sází nyní, na začátku dubna, je chrpa. Svou krásu však chce ukázat i jiný druh květiny, a sice gazánie nebo třapatka. Dále je dobré si zasadit třeba barevný hledík nebo čínskou astru, jež je svou krásou naprosto jedinečná – to ostatně platí u jakéhokoli druhu rostliny, třeba i u ostrožky nebo hvozdíku. Mák, kokard nebo aksamintík si také přijdou na vaší zahrádce na své.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání