Jaký pelech pro psa je ten pravý?

pelech pro psa
pelech pro psa

Chystáte-li si pořídit psího kamaráda a člena Vaší rodiny, je praktické mu nakoupit hned několik chovatelských potřeb. Tak jako my lidé, i pes má rád své místečko, které je vyhrazeno jen jemu.  Úplný ideál je, když se na takovém místě nachází pelech pro psy. Je to místo, kde pes spí, kam ho odkážeme, aby se nemotal pod nohy, nebo kam se odebere sám, uzná-li to za vhodné. Bylo by vhodné pro umístění pelíšku vybrat co nejméně frekventované místo ovšem takové, kde bude cítit Vaši přítomnost.

Důležitou chovatelskou potřebou je pelech pro psy. A je opravdu z čeho vybírat. Na trhu máme v nabídce plno druhý pelíšků. Kulaté, oválné, obdélníkové, nebo dokonce i textilní boudy a spasí pytle pro psy. Pro velká plemena určitě nebudeme pořizovat pelechy, které by jim byly těsné. Pes musí mít možnost se v pelíšku i natáhnout, ne jen spát v klubíčku. Jestli jsme si pořídili malé štěňátko, které vyroste ve velkého psa, neměli bychom počítat s tím, že stejně do pelíšku doroste. Proto doporučujeme koupit malý pelíšek, který v každém případě dostane zabrat v období dorůstání pejska (nutná potřeba štěňat vše rozkousat). Až pejsek ze štěněcího pelíšku vyroste, teprve pak je v hodná doba na závěrečnou velikost psího pelechu.

Na co ještě zaměřit u pelechu pro psy? Při zašpinění pelíšku určitě oceníme snímatelný potah, který můžeme vyprat. Dále, dávat si pozor na to, z jakého materiálu je pelech ušit. Je vhodné do pelíšku investovat a nepořizovat si ten nejlevnější na trhu. Každý materiál dříve či později začne trpět únavou. Hlavně máme-li pejska, který si v pelíšku rád pohrabe. Tenké a téměř průsvitné látky nejsou vhodné pro tyto produkty.

Jaký tvar pelechu vybrat?

• Oválný a obdélníkový pelech pro psa

K typickým psím pelechům patří oválné pelíšky, které se kupují nejčastěji. Svým tvarem totiž vyhovují všem velikostem psů. Dnes je možné zakoupit oválné pelechy pro psy v různých barvách a vzorech, nejhezčí mají v e-shopu iridog.cz.

• Kapsa pro psa

Jestliže svému psímu mazlíčkovi chcete dopřát něco netradičního, investujte do krásné kapsy, do níž se zachumlá a je mu teplo. Kapsy jsou rovněž vhodné pro malá i velká plemena. Největší průměr tohoto pelíšku je 1m.

• Boudy pro psy

Boudy nemusí být jen z dřevěných palet. Boudy mohou být vyrobeny z textilního materiálu. Boudy se hodí jako psí pelíšek zejména do míst, která nejsou tepelně izolovaná, ale i do interiéru, ve kterém je můžeme krásně sladit.

• Spací pytel pro psy

Spací pytel pro psy, nebo také tulící vak, slouží jako pelíšek, ale také něco jako zateplená kapsa. Vak můžeme použít i jako výstelku do přepravky.

• Matrace pro psy

Matrace pro psy skvěle poslouží jako podložka pro psa aby neležel na chladné zemi, nebo se dá také krásně využít  v přepravní klícce pro psy a kdekoliv kde chceme aby měl pes své pohodlí.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání