Jezdíte po celém světě a nabyli jste v Tatrách? Napravte to.

Jezdíte po celém světě
Jezdíte po celém světě

Možná si to pamatujete z dětství, jako malí jsme jezdili v létě i v zimě do Tater a jiných hor ještě v rámci Československa. Povíme vám o nejlepším a nejzajímavějším hotelu, který tam asi je. Široko daleko jsme nenašli lepší. Prvním důvodem, proč se nám hotel Kempinski High Tatras tak strašně líbil, bylo, že stojí na břehu Štrbského plesa. Budete mít tohle nádherné jezero na dosah a těžko najdete ubytování blíž. Pokud rádi běháte, ráno je to úchvatné a pokud ne, vyrazte na procházku kolem něj. Budete mít také výtečnou strategickou pozici a výchozí bod pro mnoho výletů do okolí. Asi kilometr odtud leží lyžařské středisko Štrbské pleso, kousek je i lanovka na Lomnický štít. Vyrazíte-li v létě, vyrazte na výlet na Spišský hrad nebo do skanzenu Pribylina.

Historie na dosah

Jde o historii, nikoliv o pouhé luxusní místo. Národní kulturní památka s krásnou architekturou a velmi vkusně zrekonstruovaným interiérem. Celková přestavby byla dokončena v roce 2012 a dokonce si vysloužila prestižní ocenění. Bronzovou American Architecture Prize 2016. To už zní jistě lákavě. Hotel byl postaven v 19. století a jeho 3 části vznikaly postupně. Původně byl objekt secesní a převážně jej navrhl slavný architekt Guid Hoepfner. Za doby socialismu byl ale tento objekt přeměněn opravdu k nepoznání. Jak možná tušíte, nešlo o změnu k lepšímu. Proto byla třeba zásadní rekonstrukce vycházející z původních návrhů.

Mimo sezonu ušetříte

Jedete-li do Tater, určitě se tu alespoň zastavte. Pokud se rozhodnete pro ubytování, k dispozici jsou nejrůznější pokojíčky od těch menších, až po ty obrovské. Můžete mít i novomanželské apartmá s vlastní vířivkou a věžičkami na terase. Kempinski High Tatras můžete navštívit i bez ubytování, zajít si třeba na kávu a opravdu skvělý dezert, nebo na fantastickou večeři od šéfkuchaře Tomáše Tejbuse v místní Grand Restaurant. Můžete si také rezervovat celodenní pobyt v místním spa a dokonale se zrelaxovat. Je zde bazén, vířivka i velká a pohodlná křesla. Z nich máte možnost pozorovat celé Štrbské pleso i úchvatné zasněžené vrcholky Tater. Tento luxus a romantiku musíte vidět a zažít na vlastní oči.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání