Lysá hora a co jste o ní možná nevěděli

lysa hora beskydy
lysa hora beskydy

Výlety a dovolené – to není záležitost jenom léta nebo jara. Vydejte se poznávat svět okolo i během chladnějších ročních období. Například taková zima je pro turistiku naprosto ideální. Jenom to chce se lépe a tepleji obléknout a můžete vyrazit. Navíc takovou zimní krátkou dovolenou můžete spojit i s wellness. Zimní dovolená vám slibuje tedy nejen zážitky, ale i odpočinek, který je v této předvánoční době naprosto nutný. Pokud nevíte, kam se během zimní (byť krátké) dovolené vydat, hned vám přinášíme jeden zajímavý tip! Vydejte se na Lysou horu!

Lysá hora je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Kromě toho je to asi nejvyhledávanější turistický atrakce v České republice. Každým dnem se sem sjíždí hromada českých, ale i zahraničních turistů. Lidé si tento vrchol chtějí nejen vyjít pěšky, ale často zkouší i jiné způsoby – například si Lysou horu vyjedou na kole nebo sáhnou po koloběžkách, ale během zimy se jak kolu, tak i koloběžce vyhněte.

Na tento vrchol se lidé vydávají nejčastěji po Bezručově stezce, která vede přímo z Ostravice pod Lysou horou, ale kromě této stezky existuje samozřejmě mnoho dalších stezek, které můžete využít. A taky je mnoho věcí, které byste o Lysé hoře měli vědět.

Věděli jste, že…

  • O Lysé hoře se málo ví, že se rozděluje do čtyř rozsoch. Tím nejznámějším je severozápadní Lukšinec, v jehož okolí se nacházejí Ondrášovy díry, což jsou zajímavé podzemní pseudokrasové prostory.
  • Lysá hora nabízí skutečně krásný výhled na Beskydy, ale taky i na Malou Fatru.
  • Průměrná teplota na vrcholu Lysé hory se pohybuje kolem tří stupňů Celsia a roční srážky se pohybují kolem 1500 mm.

Kde se ubytovat?

Pokud se do Beskyd vydáte na dovolenou, měli byste vědět, kde je možné se ubytovat. My vám doporučujeme rekreační centrum Sepetná, které je vhodné pro náročné, ale i méně náročné návštěvníky. Můžete se zde totiž ubytovat jak v penzionu nebo v hotelu, ale taky v bungalovech nebo v příjemné chatě Měsíček.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání