Nejlevnější přespání v Londýně

přespání v Londýně
přespání v Londýně

Británie nabízí svůj první levný kapslový hotel. Co jsou to kapslové hotely? Trend, který se z Asie rozšířil do celého světa a teď už i na Britské ostrovy.

Hotel se nachází hned v centru Londýna nedaleko London Bridge a jedna noc zde stojí zhruba 25 liber (zhruba 700 korun), což je nejnižší cena, kterou za ubytování v této lokalitě mohou turisté zaplatit.

Hotel se jmenuje St. Christopher’s Village a nabízí návštěvníkům celkem 26 kapslí, které jsou vhodné k přespání na jednu noc. Spaní v kapsli ovšem neznamená minimální komfort. Každá z místností nabízí dostatek prostoru i navzdory své maličkosti. K tomu nechybí ani zásuvky, wifi a systém, který v prostoru udržuje ideální teplotu.

Abyste měli v kapsli dostatek soukromí, můžete si zatáhnout závěsy, které ve vybavení v žádném případě nechybí. K nočnímu klidu přispějí špunty do uší. „Povyšujeme cestování na novou úroveň. Naše domácky působící kapsle nabízejí absolutní soukromí, ale zároveň si zachovávají svou společenskou a komunitní atmosféru,“ tvrdí marketingová manažerka hotelu Sophie Herbertová.

Tento netradiční typ hotelu pochází z Asie, přesněji z Japonska. Tam jsou velice populární a mnohdy ty nejtradičnější z nich nabízí ještě méně prostoru než ty dnešní modernější. Cílem kapslových hotelů je nabídnout horlivým cestovatelům příjemné a pohodlné ubytování za málo peněz. Spousta z nich si totiž nemůže dovolit spát v klasickém hotelu.

První z těchto hotelů se podle Daily Mail otevřel roku 1979 v japonské Ósace a odsud se jeho popularita rozšířila dále do Asie, především do Jižní Koreje nebo do Singapuru. V dnešní době můžeme hotely tohoto typu najít také v Belgii, na Islandu nebo v Mexiku.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 109 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání