Oživení do dětského pokojíčku, které ocení vaše děti

Oživení do dětského pokojíčku
Oživení do dětského pokojíčku

Jakmile začnete zařizovat dětský pokoj, pamatujte si, že všechny děti si velmi rády hrají a často popouštějí uzdu své bohaté fantazii. Vždy myslete na to, ať si mohou v klidu nerušeně hrát a čím vším jim můžete také udělat velkou radost. Dětský pokoj je zóna, kde si děti myslí, tak tady je to moje. Nechte je například cestovat vesmírnou raketou či balónem kolem celého světa. Všechny děti se rády toulají ve svých vysněných vzdušných zámcích a světech. Krásné vzdušné balóny nebo vesmírné rakety, které jsou dekorací, či důmyslně instalovány na horní patro postele výborně zútulní každý dětský pokojíček a děti si budou skvěle hrát. Dodají nádech úžasných exotických dálek. Malý balón vyrobíte z gumového míče, barev, sítě a košíčku.

Pro malé horolezce lezecká stěna

Aby děti měly dostatek pohybu a neseděli jen u počítače, tvořte jejich pokojík s heslem: Kdo si hraje, nezlobí. Větší děti rády lezou po výškách, a proto jim v pokojíčku instalujte alespoň malou horolezeckou stěnu. Úchyty dnes běžně zakoupíte ve všech obchodech, které jsou zaměřeny na horolezectví. Pak jen stačí vymalovat velmi odolnou a možná i omyvatelnou barvou a pod stěnu dát pro jistotu ještě žíněnky, na kterých se děti vyřádí, i když zrovna nepolezou na vysokou horu či do nebes. Parkoviště pro své angličáky je nutnost. Šlápnout bosou nohou na autíčko, které se věčně všude válí po podlaze, není nic příjemného. Jednoduchý fígl, kdy upevníte stěnu magnetické tabule či pásy, na které sami v kuchyni přichycujete nože, bude pro autíčka super parkoviště.

Dětské skrýše

Udělejte také malým uličníkům kreslící stěnu, protože na tu děti kreslí úplně nejraději. Aby je nekreslily na čerstvě vymalované stěny, udělejte jim dostatečnou plochu na kreslení. Nezvolíte-li nátěr či tabuli, dejte na zeď roli balicího papíru, která se dá jednoduše posunovat. Dalším místem, co děti potřebují a milují, jsou dětské skrýše. Děti potřebují mít se kam schovat. Všichni a to i my, když jsme byli malí, stavěli jsme různé schovávačky a bunkry. Z matrací, židlí, polštářů, dek a přikrývek. Na strop jim připevněte provaz, ke kterému uchytíte látku a stylové týpí nebo stan je na světě. Děti jej budou milovat.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 109 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání