Snídaně je základ dne!

snidane
snidane

Zapomínáte se v ranním spěchu nasnídat? Chyba! Snídaně je základním jídlem dne a dodává vám spoustu energie, které je ráno nejvíce potřeba.

Chápu, že příprava snídaně zabere dost času a někdo po ránu vůbec nemá pocit hladu. Ale když se nenasnídáte, budete na sobě celý den pociťovat únavu, protože vám bude chybět ranní dávka energie, která by vám vydržela minimálně do oběda. Nejhorší je to u lidí, kteří mají hektickou práci a jsou ve velkém stresu. Těm se dokonce může zhoršit zdravotní stav. A to nikdo nechceme. Ten, kdo snídá, má lepší zažívání, rychlejší metabolismus a skoro žádné problémy s nadváhou.

Naučte se snídat. Začít můžete o víkendu, kdy nikam nespěcháte a na přípravu vydatné snídaně tak budete mít čas a klid. Nemusíte si chystat přehnané snídaně a la americký film, kdy se stoly prohýbají pod lívancemi se slaninou, ovocem, pomerančovým džusem a sladkým pečivem. Stačí si namazat chleba, udělat vaječinu nebo nachystat ovesnou kaši s lesním ovocem. Nejde o to se přecpat, ale dostat do těla potřebné živiny, aby se nám přes den lépe trávilo.

Čím častěji budete snídat, tím lépe se budete cítit – nejen co se po tělesné stránce týče, ale i po té psychické. Budete ze sebe totiž mít radost a budete nadšení, že pro sebe něco děláte. Do práce či do školy vyrazíte s dobrou náladou a plným žaludkem.

Důležité je osvojit si zvyk snídání. Večer si promyslete, co chcete snídat, nachystejte si potřebné ingredience, ráno vstaňte o 15 minut dříve a v klidu se najezte. Když si k tomu ještě pustíte dobrou hudbu, po pár týdnech vám bude divné odejít z domu bez snídaně.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání