Viděli jste v Itálii Dolomity, Sicílii a Kalábrii?

Itálii Dolomity, Sicílii a Kalábrii
Itálii Dolomity, Sicílii a Kalábrii

Itálie není jen Bibione, ale skrývá v sobě obrovské přírodní krásy. Zavedeme vás na místo, kde nabudete pocit, že svou dovolenou trávíte zcela mimo tento evropský kontinent. Výborná místní kuchyně, veselí a srdeční Italové, slunce a vůně od moře. Prostě dovolená jako z pohádky. Můžete si vybrat, jestli chcete více k moři nebo raději do hor, případně zkombinovat obojí a udělat si z dovolené takový úžasný road trip. Začněte túrami v Dolomitech a slezte si nějakou tu feratu v těch nejkrásnějších horách na světě, mají totiž neskutečné kouzlo. Pak se můžete v klidu vydat směrem k moři za sluncem a relaxací na jih k moři.

Ostrov Slunce ve Středozemním moři, to je Sicílie

Největší ostrov ve Středozemním moři vám nabízí ideální místo k letnímu odpočinku. Pokud své volno budete trávit aktivně, klidně si můžete vylézt až nahoru na nejvyšší činnou evropskou sopku Etnu. Můžete procestovat krásy starobylých měst, kterých je na Sicílii opravdu spousta. Největším městem je Palermo se spoustou historických monumentů, kam například patří katedrála z 12. století, kde byli pohřbeni všichni nejvýznamnější vládci Sicílie. Je zde i renesanční kašna s názvem Fontana Pretoria nebo noblesní renesanční kaple s názvem Cappella Palatina s nádhernými dobovými mozaikami. U Palerma leží malé městečko Monreale s nejstaršími dochovanými památkami s normanskou architekturou na světě. Navštivte romantické město Cefalú s obchůdky a malebnými kavárnami. Uvidíte nejkrásnější písčité pláže ostrova u města Taorminy a v sicilských přírodních rezervacích.

Panenská příroda a Kalábrie

Krásnou přírodu a božský klid nabízí Kalábrie. Oblast leží na samém konci jižní Itálie a vždy je tu zaručeně v letní sezóně krásné slunečné počasí. Kalábrie je perla Itálie a nejkrásnější je rekreační oblast Capo Vaticano s opravdu krásnou panenskou krajinou, olivovníky a borovými háji. Okouzlující pobřeží kilometr dlouhé pláže s jemným, bílým pískem leží v zátoce Grotticelle. Patříte-li mezi milovníky koupání a také potápění, tady si to opravdu užijete. Nezapomeňte ochutnat místní speciality jako feferonkový salám la ‚nduja a bylinkový likér vecchio amaro del capo.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 109 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání