Virtuální realita nachází využití ve vícero odvětvích

vr
vr

I když si virtuální brýle nasazujeme až v momentu, kdy si chceme užít volnou chvilku se svými přáteli, není nutně podmínkou, virtuální realita je určena jenom pro tento průmysl. Virtuální, nebo také rozšířená realita nachází využití ve vícero odvětvích. Pojďme si odhalit rovnou několik z nich, kam se pravděpodobně dostane v příštích několika letech a kde se stane klíčovou složkou.

Vzdělávání, které baví

V současné době je český školní systém poměrně zastaralý. Vyučujeme se už dlouhé roky prakticky neměnně a nezávisle na tom, jak se okolní svět mění a jaké technologie jsou nám k dispozici. Nelze se divit tomu, že se děti ve školách nudí, když vědí, že k většina toho potřebují jenom chytrý telefon nebo počítač, který ale umí ovládat opravdu hbitě a zdatně.

Aby se však žáci zaujali a aby se na dostatečně dlouhou dobu zachytila jejich pozornost, mnoho školních zařízení investuje právě do virtuální reality. Ta totiž přináší naprosto jinou formu vzdělávání, která je záživnější a pro žáky zábavnější. Očekává se, že v budoucnu bude nedílnou součástí všech škol, nejen těch, kteří se do inovace nyní rozhodly investovat.

Nepostradatelná vymoženost na medicínském poli

Když jde člověk studovat medicínu, musí očekávat, že studiem stráví nějaký ten pátek. Jedná se o jedno z vůbec nejtěžších odvětví, které si může vybrat. Lidské tělo se neustále mění, prakticky není ani zdaleka prozkoumané a během profese může být člověk v mnoha ohledech zkoušen. A to nejen tehdy, kdy přijde pandemie, ale také při operacích.

Naštěstí i v tomto oboru začíná pomáhat virtuální realita, která umožňuje především začínajícím medikům vyzkoušet si, jaké to asi bude v praxi.

Dnes je možné přenést do virtuální reality prakticky všechno. Jakékoli prostředí, jakoukoli vizualizaci, která bude naprosto přesná a od reality nerozeznatelná. A přesně to může medikům do značné míry pomoct a připravit je na to, co je čeká po škole.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání