Zahradní pergola ke zdi domu nebo do prostoru?

Zahradní pergola
Zahradní pergola

Přemýšlíte o přístřešku na vaši zahradu? Zkuste si vybrat z široké nabídky na trhu nebo si nechte vyrobit dřevěný přístřešek rovnou na míru. Zahradní pergoly a altány jsou perfektním doplňkem na každou zahradu.

Výběr přístřešku se odvíjí od daného prostoru. Pokud máte na zahradě dostatek místa, můžete si dřevěné přístřešky zasadit do prostoru. Snadno sem umístíte i gril a kouř vám nepůjde do domu. Pokud zvolíte pergolu ke zdi domu, prodloužíte si obytný prostor a budete to mít blízko do kuchyně, pokud chcete venku stolovat. Využijete je také na malé zahradě. Záleží také na tom, jaký máte kolem domu terén, zahradní přístřešky se však dají vybudovat i ve svahu. Pod přístřešky je dobré zbudovat i pevnou podlahu. Do stavby se můžete pustit sami, nebo si přístřešky nechat smontovat a natřít.

Zahradní pergoly a altány

Dřevěné altány, pergoly a zahradní přístřešky se staví hlavně do prostoru. V zahradě vám vytvoří hotovou oázu klidu vhodnou pro chvíle klidu i oblíbené letní grilování. Vyrábějí se hned v několika základních sestavách, ze kterých si jistě nějakou vyberete podle svých požadavků. Pergoly a altány Atelier lze vyrobit i na objednání v jiných rozměrech.

Zahradní altány

Altány obsahují pohledový palubkový záklop standardně a střešní krytinu pak může tvořit nenasákavá lepenka, barevná asfaltová lepenka nebo třeba asfaltový šindel. Všechny stavby mají robustní konstrukci z kvalitního, řádně vysušeného řeziva, které je přesně strojově opracované. Pěkný zahradní altán dodá jedinečné kouzlo každé zahradě.

Zahradní pergoly

Některé pergoly jsou rovné a bez sklonu střechy, jiné zase se sklonem střechy, což umožní lepší odtok vody. Můžete na ně dát i krytou střechu. Jako střešní krytinu si můžete zvolit buď palubkový záklop se šindelem, polykarbonátové desky nebo třeba posuvný baldachýn. Pergoly se montují jako stavebnice.

Pergoly ke zdi domu

Pergoly řady Standard ke zdi domu jsou určené pro připevnění ke zdi domu a navíc jsou podepřeny dvěma stojkami. Můžete si vybrat rovnou pergolu bez sklonu a zastřešení, nebo zvolit pergolu se sklonem střechy asi 10 stupňů. Střešní krytinou může být palubkový záklop se šindelem nebo polykarbonátové desky. Není problém vyrobit i vámi zvolené rozměry. Pak bude pergola ke zdi domu přesně podle vašich požadavků. Vybrat si můžete i z velkého množství příslušenství, jako je zahradní nábytek nebo třeba osvětlení.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 108 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání