5 tipů na výlet po Evropě

5 tipů na výlet po Evropě
5 tipů na výlet po Evropě

V tomto článku si představíme pět krásných míst z různých koutů Evropy. Místa, která jistě stojí za pozornost a když to jde, tak zaručeně i za návštěvu. Podíváme se do Itálie, Španělska, Francie, Holandska a Norska. Každá z těchto zemí ukrývá poklady a zajímavosti, co berou dech.  

Itálie a Bbrevné město Manarola 

Leží v provincii La Spezia, v Ligurii, která se nachází na severozápadě Itálie. Obec leží 100 km od Janova, na pobřeží Ligurského moře a je zapsána v seznamu UNESCO. Město je součástí skály, tyčící se nad rozbouřeným mořem a fasády místních domků a restaurací pomalovali pestrobarevnými barvami. Dosáhli tak velmi zajímavého efektu, který je poznat hlavně v noci. 

Španělsko a Picos de Europa 

V překladu vrcholky Evropy je vápencové pohoří, které zabírá asi 1000 km čtverečních plochy. Nejvyšším vrcholem je Torre de Cerredo, který měří 2648 m. Přes dvě stě vrcholů zde dosahuje výšky nad 2000 m. Toto pohoří se dělí na tři vápencové masivy, což jsou Andara, Urriello a Cornión. 

Francie a levandulová políčka 

Nachází se ve slunečném kraji zvaném Provence v jihovýchodní Francii. Období květu levandule je od počátku června do konce srpna. Nachází se zde levandulové stezky, které Vás provedou ohromující provensálskou krajinou i přes destilerie voňavých olejů. Můžete se také projít po azurovém pobřeží nebo se vydat do Alp.  

Holandsku a Keukenhof park 

Jedná se o zahradu holandských tulipánů nebo také o Zahradu Evropy, která je největším květinovým parkem v Nizozemsku, ale i v Evropě. Byla založena r. 1949 v provincii Jižní Holandsko o rozloze 32 ha a každoročně tady vykvete 6 až 7 miliónů květin. Tato zahrada se otevírá pouze na tři měsíce a to od března do května. 

Norsko a  Trolltunga 

Spíše známý jako Trolí jazyk je skalní útvar, který vyčnívá vodorovně z hory a to ve výšce 700 metrů nad hladinou jezera, které se jmenuje Ringedalsvatnet. Je to nejnavštěvovanější místo v Norsku a kousek od něj se nachází soustava vodopádů Tyssestrengene.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.