Ať jsou občané ve vaší obci včas informováni. Víme, co pomůže

Informování občanů
Informování občanů

Hlášení místního rozhlasu – to už bohužel nikdo neposlouchá. Hlášení je totiž často v době, kdy jsou lidé v práci, nebo je velice nesrozumitelné. Starostové obcí a měst si musí uvědomit, že je třeba informovat občany o aktuálním dění trochu jinak. Informovat občany je důležité, nedostatečná informovanost vede k nespokojenému žití v obci nebo městě, což následně vede ke stěhování. Naštěstí víme, jak občany zavčasu informovat a jak je tak neztrácet.

Jak již bylo zmíněno, hlášení místního rozhlasu není efektivní způsob sdělování informací. Jenže občané chtějí být informováni. Chtějí vědět, kdy se budou v obci svážet plasty, kdy dojde k očekávanému fotbalovému utkání nebo kdy se bude pochovávat basa. Starostové měst si musí uvědomit, že investovat do technologií, díky nimž budou občané zavčasu informováni, se vyplatí.

Starostové, investujte do mobilních aplikací

Nemusíte si kupovat drahé vymoženosti, stačí, když si necháte vyrobit mobilní aplikaci na míru. Mobilní aplikace jsou dnes považovány za nejmocnější marketingový nástroj současnosti, což ostatně ocení hlavně firmy, restaurace, hotely nebo e-shopy. Starostové obcí nebo měst spíše ocení rychlost informování a typ moderní komunikace, které jsou pro mobilní aplikace typické, podobně jako elektronické úřední desky.  Pamatujte na to, že mobilní aplikace v kombinaci s digitální úřední deskou, se mohou stát důvodem, proč získá právě vaše obec ocenění “Vesnice roku”.

Ať i vaši občané jsou dostatečně a zavčasu informováni o tom, kdy se koná pravidelný sportovní ples s bohatou tombolou, kdy se pořádá Den dětí nebo kdy dojde k pravidelnému očkování psů.

Obraťte se na odborníky

Ptáte se, kdo vám mobilní aplikaci na míru vytvoří? Tvorbou a vývojem mobilních aplikací se zabývají odborníci ze společnosti APPKEE, kteří vám vytvoří skvělou mobilní aplikaci jak pro operační systém Android, tak pro operační systém iOS. Majitel firmy APPKEE Libor Klapeč dále vysvětluje „Mobilní aplikace už dávno nejsou o ultimátních funkcích, ale jsou běžnou součástí komunikace se svými zákazníky, kteří dostávají aktuální informace, případně upozornění. Vhodné jsou pro restaurace, hotely, sportovní zařízení, ale i třeba školy a politické strany. Díky cenové dostupnosti od 1000 Kč / měsíčně jsou vhodnou investicí i pro menší firmy a ovládání je stejně tak jednoduché, jako práce ve Wordu.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.