Bezpečnost práce je důležitý aspekt každé společnosti

Bezpečnost práce je důležitý aspekt každé společnosti
Bezpečnost práce je důležitý aspekt každé společnosti

Velká firma, státní správa, podnikatelé, ti všichni musí zajistit bezpečné a zdravé pracovní prostředí pro své zaměstnance. Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je outsourcing bezpečnosti práce a požární ochrany. V tomto článku se podíváme na výhody outsourcingu.

Vneste do svého podnikání klid

Exteria reference je volbou, jak zajistit pro vaši firmu zkušené odborníky, kteří jsou průběžně proškolováni a certifikováni v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany. Jejich naprosto férové jednání vás přesvědčí o tom, že kontroly ze strany Oblastního inspektorátu práce, Hasičského záchranného sboru či Krajské hygienické správy pro vás nemusí být už noční můrou. Jaké jsou výhody outsourcingu BOZP a PO?

 Zlepšení bezpečnosti pracovního prostředí

Znalci vás upozorní na nedostatky, které vy už ani nevnímáte v důsledku tzv. provozní slepoty… Nicméně kvalifikovaní odborníci včas identifikují a minimalizují rizika. Provedou audit a zpracují veškerou dokumentaci v oblasti bezpečnosti práce a PO dle platné aktualizované legislativy. Zajistí profesionální školení vašich pracovníků i vedoucích zaměstnanců. Posoudí požární nebezpečí, poskytnou poradenství, a navíc dodají i hasicí přístroje a nutná výstražní značení.

Šetření času a peněz

Zaměstnání osoby pro prevenci rizik je pro firmu finančně nákladné. Je nutno vzít v potaz pravidelnou mzdu. Navíc hradíte odvody na pojištění za firmu, což tvoří zhruba dalších 35 % mzdových nákladů. Musíte zajistit kancelář, pracovní a ochranné pomůcky, zákonná školení. Problém nastává v případě onemocnění. Vůbec nic z toho nemusíte řešit v případě outsourcingových BOZP a PO služeb! Mimochodem firma vás zastoupí i při kontrolách ze strany státních institucí.

Využití nejnovějších technologií

Při outsourcování bezpečnosti práce a požární ochrany očekávejte získání přístupu k moderním technologiím a znalostem v této oblasti. A to proto, že tyto služby jsou zpravidla poskytovány společnostmi, jež se specializují právě na BOZP a PO.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.