Bible pro nadšené cestovatele

Bible pro nadšené cestovatele
Bible pro nadšené cestovatele

Travel Bible je kniha, kterou cestovatelé nedají z ruky. Otevře vám oči a naučí vás, že cestovat může opravdu každý.

Autoři radí, jak procestovat svět za pusu

Cestovatelé Petr Novák a Matouš Vinš dali dohromady spoustu osvědčených rad a tipů, které popsali ve své knize Travel Bible. Jak sami říkají: “Tahle kniha není cestopis, ale návod na to, jak velkou pouť vůbec začít.”
Jde to dokonce i s hypotékou, rozjetou kariérou a dětmi!

Celá kniha se dělí na tři části – před cestou, na cestě a po cestě. Ovšem kapitoly v knize na sebe nijak nenavazují, takže výhodou je, že ji můžete číst na přeskáčku. Můžete tak číst podle toho, co vás nejvíce zajímá a klidně začít na straně 248.

Proč vůbec vyrazit na cesty?

Na prvních stránkách knihy se autoři rozepisují o tom, proč vůbec začít cestovat a k čemu je to dobré. Tato kapitola je nesmírně důležitá, protože vás probudí a navede k tomu si okamžitě sbalit batoh a vyrazit na první místo, které vás napadne. Zamyslíte se nad tím, jestli vůbec víte, jaký svět je (a zjistíte, že nevíte) a v čem všem se díky cestování můžete zlepšit.

Čtením této knihy se naučíte odhodit své zábrany, vystoupit ze své komfortní zóny a nebudete se bát vycestovat jen se stovkou v kapse. Že je takové cestování nemožné? Travel Bible vás naučí, že je možné všechno a není se čeho bát!

Kniha je mimo cenné rady proložena také krátkými odstavci psanými kurzívou, které popisují reálné zkušenosti autorů a ostatních cestovatelů a digitálních nomádů, pro které se tato kniha taktéž stala Biblí.

Po přečtení z vás bude expert!

Budete vědět, kdy a jak je nejvýhodnější kupovat letenku a ubytování si najdete kdekoli a kdykoli. Budete schopni ostatním lidem vysvětlit, kdo je to digitální nomád a čemu se takový člověk věnuje. Naučíte se nelpět na materiálních věcech. Uvědomíte si, že ani k cestě kolem světa toho tolik nepotřebujete – stačí vám jeden obyčejný batoh. Budete „vzdělanější” co se financí týče. Zvyknete si na představu, že ne vždy to bude peříčko – ale ani tak vás to neodradí.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.