Cenově příznivé turistické destinace pro Čechy

Cenově příznivé turistické destinace pro Čechy
Cenově příznivé turistické destinace pro Čechy

Už jste přemýšleli nad tím, kam se letos vydáte na dovolenou? Rozhodování, kam se vydat, nejspíše teprve přijde, na druhou stranu bychom s tím neměli otálet, dokud jsou ceny na své spodní hranici a dokud neskáčou do ohromných výšin. Pokud tedy přemýšlíte, kam vyrazit, určitě se ohlížíte po tom nejlevnějším, co svět nabízí. Samozřejmě musí být pro vás destinace také atraktivní, ale cena přece jen stále hraje hlavní roli. Přece jen peníze jsou pokaždé limitem cestování, naštěstí existují turistické destinace, které jsou i pro Čechy cenově přijatelné, navíc velmi atraktivní.  

Obecně lze říct, že k nejlevnějším destinacím patří hlavně ty, které toho zkrátka moc nenabízí. To je například Kosovo nebo Moldávie. Velmi přitažlivou destinací je také Ukrajina, ovšem zde nepanují zrovna příznivé podmínky pro turistický ruch.  

Vyjeďte si na Balkán 

Pokud toužíte po lákavé destinace, která je finančně přijatelná, doporučujeme vyjet si na cenově příznivý Balkán, což je místo pro cestovatele velmi lákavé. Lákavá je hlavně zdejší příroda, proto je tato destinace určena hlavně pro dobrodruhy, kteří se nebojí ušlapat i kilometry.  

Jestliže vás Balkán nezaujal, rozhodně vás mohla zaujmout Albánie. Tuto zemi začínají objevovat nejen čeští turisté, ale také turisté z Itálie nebo Řecka. Bohužel to má dopad na postupné zvedání cen zboží a služeb, proto vyjeďte do Albánie co nejdříve to půjde.  

Vyjeďte si do zemí, kde jsou ceny skoro stejné jako u nás 

Od levných destinací se nyní dostáváme k místům, kde je to cenově zhruba na stejno jako u nás. Takovým místem je například Maďarsko, kde je opravdu stejně levně/draze jako u nás. I Turecko se řadí k destinacím, kde je to cenově zhruba nastejno. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na Chorvatsko nebo Slovensko, ostatně to jsou země, kde se začínají ceny služeb a zboží pomalu zvyšovat díky rostoucímu turistickému ruchu. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.