Černá Hora umí překvapit. Co zde vidět?

Černá Hora umí překvapit. Co zde vidět?
Černá Hora umí překvapit. Co zde vidět?

Každá destinace patří mezi atraktivní, protože každá má, co nabídnout. Mezi vůbec nejatraktivnější patří Triglav, ale i Černá Hora. Zejména druhá zmíněná destinace může člověka velmi překvapit, i když na to rozhodně nevypadá. Co konkrétního zde najdeme, respektive jaká místa bychom měli zařadit do svého itineráře?

Kotor

Mezi krásná a historická města patří také černohorský Kotor. Pyšní se především tím, že je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Nabídne jednu ze zdejších největších katedrál, zároveň další výlety, kam se vydáte zdejší dopravou. 

Kotor také zahrnuje i malé pohoří Lovčen, které v rámci svých výletů můžete navštívit také. Jedná se o ideální program nejen pro tradiční cestovatele, ale i pro ty, kteří například upřednostňují plážovou turistiku.

Budva

Sama historie dýchá také z historického města nacházejícího se na pobřeží Jadranu, které se jmenuje Budva. Zdejší hradby, které město obklopují, jsou staré více jak 2500 let. I když by se dalo říct, že se zde zastavil život, opak je pravdou. Historické centrum města zejména v noci pořádně ožívá a nachází se zde nemalé množství barů a restaurací. Dokonce se zde najde i aquapark ideální pro rodiny s dětmi. 

Pokud byste se zde chtěli ubytovat, nabízí se řada opravdu luxusních a možná až dech beroucích hotelů. Kousek od Budvy se také nachází velmi ikonická, drobná vesnička Sveti Stefan.

Skadarské jezero

Chcete poznávat také černohorskou přírodu? Pak vás to zavane spíše ke Skadarskému jezeru. Mluvíme o třetím největším evropském jezeru, které najdete zrovna na hranicích s Albánií. Jelikož se zde nachází také jedna z nejvzácnějších ptačích rezervací, je dobré mít po ruce fotoaparát. Kromě ptáků však sledujte i své nohy a zemi – nachází se zde i řada zmijí vodních, tak ať na některou nešlápnete. 

Ještě o kus fascinující, než samo jezero je okolí jezera, které je zaplněno kopci i různými krajinnými oblastmi.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.