Chcete začít jezdit na motorce? Koupě stroje investice nekončí

Chcete začít jezdit na motorce? Koupě stroje investice nekončí
Chcete začít jezdit na motorce? Koupě stroje investice nekončí

Rozhodli jste se koupit si motorku? Je to rozhodně skvělá zpráva pro ty, kteří doma neposedí a kteří milují špetku adrenalinu. Na druhou stranu to není dobrá zpráva pro vaši peněženku, která bude muset vynaložit ze svých kapes peněz více, než by člověk očekával. Koupí motorky to totiž začíná, nekončí. Kromě potřebných doplňků na chopper nebo jiné modely byste měli investovat také do následujícího.

Bez moto oblečení to nepůjde

Jen začátečníci se mohou domnívat, že mohou usedat na sedadlo motorky, když nemají potřebné oblečení. Říkají si, že na motorku mohou usednout v jakémkoli oblečení, ale není tomu tak. Mikiny, tepláky nebo jiné podobné oblečení nemá na motorce co dělat. Proto si pořiďte speciálně moto oblečení, které by mělo především sedět.

Na výběr dnes máte z velkého množství oblečení. Můžete mít kousky textilní, ale také kožené. Zatímco textilní jsou velmi pohodlné a zajišťují jistý komfort při jízdě, kožené je zase odolnější a slibuje delší životnost.

Chrániče vždycky s sebou

Kromě oblečení byste neměli podceňovat ani chrániče. I když je pravdou, že takové bundy nebo kalhoty mají v sobě pár ochranných prvků zabudovaných, chráničů není nikdy až příliš. Ať už patříte mezi sportovní jezdce nebo jste spíše odpočinkovým zájezdníkem, vždycky by měla být bezpečnost tím prvním, na co budete myslet a co si pohlídáte. 

Zpravidla se pořizuje přilba nebo helma, která ochrání to nejdůležitější, dále se také nepodceňuje chránič páteře nebo bederní či ledvinový pás. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na ochranu rukou v podobě rukavic.

Je čas na doplňky

Už bylo zmíněno, že doplňky jsou klíčové také. Kromě toho, že vaše motorka měla mít kvalitní plexiskla investujte také do plachty na motorku, která ochrání stroj před nepřízní počasí, ale také v garáži před prachem.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.