Chystáte se do Itálie? Víme, co podniknout třeba v Římě

Chystáte se do Itálie? Víme, co podniknout třeba v Římě
Chystáte se do Itálie? Víme, co podniknout třeba v Římě

Itálie je oblíbenou destinací, kam mile rádi cestujeme. V případě, že se taky chystáte do Itálie, rozhodně byste neměli minout konkrétně Benátky, o nichž je známé, že se potápí. Kromě Benátek je krásná také Florencie nebo Pisa, nezapomeňte se podívat i do Říma, které je známé nejen pro své historické památky. V případě, že se právě do Říma chystáte, máme pro vás několik tipů na aktivity, co ve známém italském městě podniknout.  

Řím opravdu není jen o Koloseu nebo Fontáně di Trevi, která plní přání, pokud do ní hodíte minci. Řím je mimochodem i o krásných vyhlídkách, také o pouličních trzích nebo o malebných uličkách, ve kterých by se měl každý turista během pobytu v Římě ztratit. Pokud patříte k lidem, kteří do Říma míří, nechte se inspirovat našimi tipy a třeba se právě ztraťte v malebných uličkách tohoto dech beroucího italského města.  

Navštivte zdejší tradiční trhy 

Pokud budete mít v Římě chvilku, určitě zamiřte na zdejší krásné trhy, které jsou tu tradiční. Můžete zde koupit nejen krásný italský suvenýr, který přinesete svým blízkým z cest, ale také můžete ochutnat speciální pokrmy, které jsou pro Itálii typické nebo i méně typické. K nejznámějším římským trhům patří například trhy Mercato Via Melaina nebo třeba Mercato Italia.  

Zamávejte papeži ve Vatikánu 

K zážitkům rozhodně patří také zamávání papeži ve Vatikánu. Papeže je možné zahlédnout každou neděli, pokud tedy zrovna necestuje někde po světě. V pravé poledne se ukazuje lidem a žehná davům věřících na Náměstí sv. Petra. Papeže můžete vidět ještě více z blízka, a to tak, když si koupíte vstupenku třeba na vánoční půlnoční mši nebo na nešpory na Nový rok. Mimochodem, z Vatikánu se nabízí nádherný pohled na Řím jako takový.  

Večer za zábavou 

Večer určitě nebuďte doma, ale vydejte se za zábavou. Do italské metropole se totiž v pravidelných intervalech sjíždí hudebníci z celého světa. Koná se zde také řada festivalů, konkrétně římský letní festival hudby. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.