Čistka v domácnosti: Jarní úklid úplně jinak

Čistka v domácnosti: Jarní úklid úplně jinak
Čistka v domácnosti: Jarní úklid úplně jinak

Jarní období je nemyslitelně spjato s velkým úklidem. Po dlouhé zimě síla slunce stoupá a výborně schnou vyprané bytové textilie. Úklid je rychlý a efektivní a přináší odlehčení celému domovu. My se ale dnes nebudeme zabývat běháním po domě s prachovkou. Máme jiný cíl – udělat pořádnou čistku. Jak na to?  

Konečně volně dýcháte 

Proč je vlastně čistka v domácnosti tak přínosná? Jedná se o možnost, jak si domů přilákat volně proudící energii, jak se zbavit alergenů, a jak si pomoci k radostnějšímu pocitu z celé domácnosti. Čistka vám také pomůže ke snadnějšímu pravidelnému úklidu v prostoru vašich místností. Konečně vám úklid zabere potřebných pět minut, jako jste si vždy přáli.  

Nejprve viditelné věci 

Nejprve se podívejte na pár fotek domovů, kde vládne minimalismus. Nalaďte se na jejich atmosféru. Nevidíte zde žádné drobné předměty, které se povalují po různých koutech místností. Nejsou zde desítky drobných lapačů prachu, kvůli kterým následně úklid trvá čtyřnásobnou dobu.  

Když jste dokonale načerpali koncept minimalismu, vydejte se udělat čistku u sebe v domácnosti. Nejprve začněte viditelnými místy. Nábytek je pokrytý malými suvenýry, vzpomínkami na doby dávno minulé, nebo na časy, které již nelze vrátit zpět? Je na čase tyto kousky uložit do vzpomínkové krabice a vpustit domů přítomnost a budoucnost.  

Jdeme do zásuvek 

Nyní je na čase se vydat udělat pořádnou čistku i do zásuvek a skříněk. Jistě cítíte příliv radosti, který z nového prostoru máte. Nyní budete odstraňovat kousky zařízení, které se již dva roky snažíte opravit. Dosud jste to zvládli bez nich, bude tomu tak i nadále. Nekompromisně vyřaďte ze své domácnosti předměty, které jste více než dva roky nepoužívali. Ano, včetně oděvů, do kterých jednou „jistě“ zchudnete.  

Domácí čistka vám dodá radost. Budete vědět, že domov je radost a přítomnost. Ne minulost a skladiště.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.