Co dělat, než se přestěhujete

Co dělat, než se přestěhujete
Co dělat, než se přestěhujete

Stěhování obecně nepatří k oblíbeným aktivitám. Abyste však nutnou činnost zvládli takzvaně „levou, zadní”, měli byste si sepsat několik věcí. Díky kterým nejen, že nezapomenete na to nejdůležitější, ale také se pak do opuštěného příbytku nebudete muset vracet. Pojďme si tedy prozradit, co udělat předtím, než se přestěhujete.

Začněte s papírováním

Ne, stěhování opravdu není jenom o zabalení věcí do velkých krabic. Ale je to daleko náročnější záležitost. Proto se vyplatí nepodcenit přípravu, díky které nejen, že na nic nezapomenete, ale také začnete všechno řešit včas. 

Kupříkladu neopomenete papírování, které spočívá například v přesměrování dopisů, odhlášení internetového připojení nebo odhlášení kabelové televize. Nezapomenete ani na odhlášení komunálního odpadu nebo například na přepsání energií zpátky na pronajímatele, pokud máte energie doposud na svých bedrech.

Investujte do stěhovací firmy

Jestliže se obáváte toho, že stěhování bude skutečně velmi náročným procesem a nemůžete si dovolit ztratit ani čas, ale ani peníze nebo nervy, investujte do stěhovací firmy. S ní bude stěhování záležitostí několika hodin.

Daleko cennější, než rychlost je však ona zorganizovanost, s jakou se stěhováci do práce pouští. V přemísťování věcí totiž mají svůj systém, proto vědí, kde začít, s čím začít, co přenést nejdříve a co naopak nechat až úplně naposled.

Se zásobami obalů začněte zavčasu

Pokud víte, že vás za měsíc čeká velkolepé stěhování, neměli byste otálet například se sběrem potřebných obalů. Právě obaly jsou tím, co budete potřebovat. Kartonové hrany, bublinkové fólie nebo také kartonové proložky jsou to, co ke stěhování bude víc než zapotřebí.

Abyste nemuseli utrácet za balící materiál, můžete požádat například sousedy nebo obchod, který se nachází těsně vedle vašeho bydliště. Banánové krabice jim totiž velmi často leží netknuté a nevyužívané ve skladu.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.