Co je to hygge styl?

Co je to hygge styl?
Co je to hygge styl?

Zajímáte se o svět módy? Pokud ano, možná jste se setkali s takzvaným hygge stylem. Jedná se hit zejména ve světě bydlení, ovšem i do módního průmyslu se nedávno dostal. Zatímco možná víte, co je to hygge styl ve světě bydlení, nevíte, co je hygge styl ve světě módy. Seznamme se s tímto stylem, který má své kořeny v dalekém Dánsku.  

Pokud hovoříme o hygge stylu, hovoříme o oblečení, v němž se člověk cítí opravdu dobře, naprosto spokojeně, v němž je člověku dobře. Dánové jsou známí tím, že patří k nejšťastnějším lidem na světě, nikdy by nenosili oblečení, v němž by se cítili nesví nebo které by je táhlo. A tak si vymysleli právě hygge styl, kde se snoubí jen ty nejpohodlnější kousky.  

Fandí se přírodním materiálům 

Zelenou mají hlavně přírodní materiály, které se obecně řadí k nejpohodlnějším na světě. Přírodní materiály mají několik společných vlastností, a sice jsou pohodlné, příjemné na dotek. Nemusíte se bát, že oblečení z přírodních materiálů není stylové, je – vyrábí se z něj nejen stylové kalhoty, ale také senzační halenky či košile.  

Pestrost není na pořadu dne 

Pokud jste milovníkem neutrality, pak si hygge styl zamilujete. V něm totiž nemají pestré barvy místo, hlavní roli hrají spíše tlumené tóny. Tlumené tóny mají zvláštní vlastnost, a sice navozují pocit relaxace a uvolnění. Tlumenými barvami máme na mysli například tmavší zelenou barvu nebo hnědou barvičku.  

V jednoduchosti je krása 

Hygge styl moc dobře ví, že v jednoduchosti je krása. Pokud budete chtít doplnit jednoduché střihy oblečení, pak je doplňte jednoduchými šperky, které nejsou zbytečně masivní. Nejlépe uděláte, pokud budete investovat třeba do jemných řetízků s drobnými přívěsky, které outfit ozvláštní, ovšem nebudou poutat pozornost. Jestli se bude jednat o zlatý nebo stříbrný doplněk, na tom nesejde. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.