Co jste možná nevěděli o Dubaji, o městě, které dávno není jenom pro bohaté

Co jste možná nevěděli o Dubaji, o městě, které dávno není jenom pro bohaté
Co jste možná nevěděli o Dubaji, o městě, které dávno není jenom pro bohaté

Dubaj – nádherné město, kam však stále řada lidí nejezdí. Důvodem toho je mylná domněnka, která utkvěla v hlavách celé spousty z nás. Mluvíme o tom, že si řada lidí myslí, že Dubaj je místem pouze pro bohaté. Přece jenom je to synonymum luxusu a toho nejlepšího či největšího, co je na světě k vidění. Jenže pravdou je, že Dubaj se už před několika lety otevřel naprosto všem a je nyní na každém z nás, jestli se sem vydá v době zimy nebo během parného léta. V každém ročním období město má, co nabídnout.  

Pokud se právě do Dubaje chystáte, nabízí se otázka, jestli o městě, kam se s takovou radostí ženete, něco víte. Než se sem vydáte, zjistěte si něco víc, o čem jste možná ještě donedávna neměli ani ponětí.  

Zajímavosti o Dubaji 

  • Věděli jste, že ještě před třiceti lety byl v Dubaji pouze jeden jediný mrakodrap? Dnes byste jich napočítali rovnou čtyři sta. Obrovský růst mrakodrapů jenom svědčí o tom, že zdejší ekonomika roste rychlostí blesku.  
  • Věděli jste, že Dubaj je obrovským obchodím centrem celého Středního východu? A je to zároveň majitel několika NEJ. Kromě nejvyššího hotelu na světě nebo nejvyšší budovy světa zde byl vyroben i nejdelší zlatý řetízek na světě, jehož délka byla 4,2 kilometrů.  
  • Věděli jste, že právě sem jezdí lidé zbohatnout? Důvodem toho je fakt, že se zde neodvádí daň z příjmů, respektive daň z příjmů je nulová. I možná proto se zde nachází tolik luxusu na jednom místě. 
  • I když by se vám zdál Dubaj místem, kde věčně svítí slunce, nachází se zde i lyžařský areál, a to opravdu obří. Jeho rozloha se rovná 22 500 metrů čtverečních a jeho jméno je ski Dubai.  
  • Věděli jste, že Dubaj je tím nejrychleji rostoucím městem na světě? Zdejší stavební boom se rozvíjí opravdu neskonalou rychlostí.  
Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.