Co má vliv na cenu kryptoměn?

Co má vliv na cenu kryptoměn?
Co má vliv na cenu kryptoměn?

I když jsou kryptoměny trendem posledních let, ve světě investic nejsou žádnou novinkou. K jejich vzniku došlo už v devadesátých letech, kdy vznikly vůbec první kryptoměnové projekty. Z počátku se však jednalo spíše o neúspěšné pokusy, úspěch zaznamenal až Bitcoin, který byl postavený na open source softwaru. Díky této doposud nejznámější kryptoměně vznikla řada jiných, jež se ji snažily napodobit. A dnes je tedy opravdu, z čeho vybírat. Každou kryptoměnu však ovlivňuje řada faktorů čili ani zde není zaručeno, že se vždy bude jednat o výnosnou investici. 

Obecně, pokud nemáte dostatečně nastudované kryptoměny nebo stojíte na samých začátcích, tak je vhodné se učit z výukových kurzů o kryptoměnách.

Vývoj kryptoměn je jako na houpačce

Nakupování kryptoměn je velmi snadné, na druhou stranu následné setrvání nebo další úvahy pojící se s tím, jestli dojde k prodeji nebo nákupu virtuální měny jsou tím, co je daleko složitější. Kryptoměny, respektive jejich vývoj je totiž jako na houpačce a mění se prakticky každou minutou. 

Za poslední dva roky jsme byli svědky toho, jak dosáhly virtuální měny svých rekordních hodnot. Také jsme však několikrát přihlíželi velice strmému pádu, který řadu investorů dostal prakticky do kolen. A není vyloučeno, že nyní dojde k něčemu podobnému. 

Na kolísavý charakter má vliv několik faktorů

Digitální měny se však přesto všechno staly doslova fenoménem. A i když se nyní potýkají se svým dnem, řada lidí jenom napjatě čeká, až opět vystřelí k výšinám. Stejně jako dříve, i nyní to může přijít prakticky neplánovaně, zcela náhodou. Vždyť jsme byli svědky toho, že stačil jeden jediný příspěvek na sociálních sítích a došlo k enormní bouři na burzách a trzích. 

Kromě vlivných lidí má vliv na cenu kryptoměn i řada dalších faktorů. Je však pravdou, že publicita je tím nejzásadnějším, co kryptoměny a jejich hodnotu ovlivňuje nejvíce. Samozřejmě jistou měrou mají na cenu vliv i aktuální výkyvy na trzích nebo ekonomická situace ve světě. Případně veškeré kroky, které jsou vůči kryptoměnám učiněny. Ve chvíli, kdy Čína nebo jiné státy začaly proti virtuální měně zbrojit, došlo k výraznému propadu. Když však v některých státech došlo k jejich uzákonění, rázem šla hodnota zase strmě vzhůru.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.