Co obléknout dětem do divadla nebo na koncert

Co obléknout dětem do divadla nebo na koncert
Co obléknout dětem do divadla nebo na koncert

Chystají se vaši předškoláci nebo školáci na divadelní představení? Jaké oblečení by měli mít na sobě v případě, že jdou na představení, nebo například na koncert sourozence v základní umělecké škole?  

Nejen oděvy 

Když se dozvíme, že naše dítě čeká představení v divadle, většinou tomu ani nevěnujeme pozornost. To je ale právě největší chyba. Stále máme děti za malé a vůbec netušíme, že tímto přístupem jim budujeme vztah k tomu, aby se dobře oblékaly i v budoucnu. Zjištění, že nás čeká svatba, návštěva kulturní instituce nebo divadelní představení, by mělo být důvodem k zamyšlení.  

Holky lehčí to maj 

Zde musíme samozřejmě přiznat, že u holek je příprava poněkud snadnější, a také levnější. Nějakou tu sukýnku nebo reprezentativní šatičky má snad každá holčička ve své skříni. Samozřejmě na představení nemůže jít v kostýmu Elzy. V krásných šatech s flitry, ve kterých zářila u vánočního stromečku by to ale už šlo. Doplňte silonové nebo klasické punčocháče a pořiďte holčičce jednoduché balerínky. Levná varianta je sehnat je na bazárku nebo na tržnici, kde vás vyjdou na stovku.  

Má-li vaše holčička kabelku na hraní, je na čase ji využít ke svému účelu. Vložte do ní kapesníček a případně také peněženku a je hotovo. Je chladno? Svetřík a kabátek bude skvělý tip.  

Co obléct klukům 

Rostou tak rychle! Zatímco sukýnky a šatičky vydrží poměrně dlouho, kalhoty nepřesvědčíte. Už v době, kdy se o návštěvě kulturní akce dozvíte, proto co nejdříve jednejte. Samozřejmě můžete synovi pořídit nový padnoucí oblek, není to ale nutné. Bazárky fungují a na sociálních sítích nebo na webech s oblečením seženete, co potřebujete. Následně jen stačí pořídit motýlka a kapesníček a máte krasavce.  

Návštěvou divadla ve správném oděvu vysíláte jasný signál svým dětem. Je v pořádku se krásně obléci a pohrát si s módou. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.