Co všechno dokáže zázračná maca peruánská?

Co všechno dokáže zázračná maca peruánská?

Lidé se dnes opravdu velmi zajímají o zdravou stravu a o takzvané superpotraviny. K superpotravinám lze přiradit také rostlinu zvanou maca peruánská, která má v sobě opravdu mnoho tělu prospěšných látek, které se v jiných potravinách nenajdou. Pokud hovoříme o mace peruánské, hovoříme o rostlině, která má velice silnou náturu a která roste i v drsných klimatických podmínkách peruánských And, odkud pochází. Dokáže dorůst až do výšky patnácti centimetrů. Její listy trochu připomínají klasickou řeřichu. Nicméně ať už maca peruánská připomíná jakoukoli rostlinu, řadí se k superpotravinám, které na tělo blahodárně působí.  

Jen pro zajímavost – dokáže růst až ve čtyři a půl tisících metrech nad mořem, tudíž patří k nejdéle a nejvýše pěstovaným rostlinám na světě. Dokonce se u této rostliny konzumuje kořen, který se dá umlít jak čerstvý, tak sušený.  

Vybíráme masu peruánskou 

Pokud se rozhodnete to s touto superpotravinou zkusit, rozhodně se držte pravidla, že čím vyšší cena, tím vyšší kvalita. Nakupujte tedy raději z ověřených zdrojů, odborníci se snaží superpotraviny různě nahrazovat méně kvalitními potravinami, které nemají na tělo tak blahodárný vliv.  

Účinky macy peruánské 

Jak již bylo několikrát zmíněno, maca peruánská má opravdu blahodárné účinky na lidské tělo. Dokáže navrátit duševní pohodu člověku, který ji již ztratil, kromě toho dokáže člověka zbavit stresu, posiluje psychiku a také zpomaluje stárnutí. Maca peruánská je známá také proto, že podporuje paměť a myšlení, napomáhá imunitnímu systému bojovat s viry a bakteriemi, také je vhodná při anémii nebo při tuberkulóze.  

Ulevuje do všech trablí, které se týkají prostaty, kromě toho účinkuje jako afrodiziakum nebo navrací člověku koncentraci. Dokonce urychluje spalování tuků, jelikož podporuje metabolismus člověka, a také dodává tělu sílu a podporuje jeho vytrvalost.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.