Dekorace do bytu si vyrobte sami. Jak na to?

Dekorace do bytu si vyrobte sami: Jak na to?
Dekorace do bytu si vyrobte sami: Jak na to?

Není žádná pravda, že byste si měli své vysněné dekorace do bytu kupovat. Stačí se jen zaměřit na to, co si skutečně přejete, a budete se moci vymanit z nátlaku nákupních řetězců. Co si dnes vyrobíme?  

Originální rámečky na fotky 

První, co si dnes vytvoříme, jsou krásné rámečky na vaše fotky. Stačit vám bude lepenka, kterou nastříháte na rozměr vašich fotografií. Následně rámeček olepte barevnými papíry, nebo třeba pásky mapy. Stačí jen přidat vaši fotografii a dodat svrchní část z průhledného materiálu. A vaše cestovatelské fotky dostanou tu nejlepší podobu.  

Ušijte si dekorační polštářky 

I s malými dětmi se toho dá vytvořit skutečně hodně. Víte o tom, že existuje dětský šicí stroj? Díky jeho krytkám se děti nemohou zranit. S vaší pomocí se vám tak společně podaří vytvořit dekorační polštářky pro vaše místnosti. Stačí jen nakoupit látku a pustit se do toho. Pro výplň polštářků si pořiďte duté vlákno. Budete si přát vytvořit snadné polštářky bez kombinace různých látek, nebo se již pustíte do vzorů? Zkrášlete si domov vlastními výtvory.  

Originální rám zrcadla 

Chtělo by to změnu ve vaší koupelně? Vyrobte si vlastní koncepci rámu vašeho zrcadla. Použít přitom můžete zcela obyčejné prvky. Pomohou například úlovky, které jste si přivezli ze své dovolené. Přesně tak – mušle můžete krásně naskládat na celý prostor rámu vašeho zrcadla. Najednou se vám podaří proměnit celou místnost a dodat jí radost a bezprostřednost. Vyzkoušíte to i vy?  

Betonové květináče 

Přejete si vlastní malou bylinkovou zahrádku ve své kuchyni? Výborně. Je na čase si vytvořit originální betonové květináče. V nich se budou mít bylinky jako v bavlnce. Stačí vám přitom jen obyčejná směs na beton a máte zcela volné ruce. Vyrobíte si originální květináče třeba z hadru namočeného v betonové směsi?  

Vyrobte si to, co se vám snaží obchodníci prodat, zcela sami.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 347 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.