Do New Yorku za zážitky. Víme, co dělat a podniknout

Do New Yorku za zážitky. Víme, co dělat a podniknout
Do New Yorku za zážitky. Víme, co dělat a podniknout

Kam by chtěl jednoho dne zamířit každý Čech? Rozhodně do New Yorku! New York je obrovským lákadlem, o tom ostatně není sporu. Toto americké město se totiž vyskytuje i v mnoha oblíbených televizních seriálech, lidé jezdí často do New Yorku jen proto, aby viděli místa, kde se jednotlivé seriály natáčely. Třeba se lidé fotí u domu ze seriálu Sex ve Městě, nezapomíná se ani na činžák z Přátel nebo třeba na dům, kde se dělo všechno v seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Pokud tedy v New Yorku zrovna jste nebo se zde budete za chvíli nacházet, kromě zmíněných budov podnikněte také mnoho jiného.  

Samozřejmostí je fotka se Sochou svobody, bez toho to nejde. Také byste se měli posadit na schody na Times Square, jelikož právě odtud se pozorují neustále spěchající Američané, jež se neustále za něčím honí a touží všechno stihnout v krátkém čase. Kromě těchto aktivit se vyplatí v New Yorku dělat mnoho dalších věcí. Jakých? 

Vydejte se do čtvrti Chinatown 

Pokud milujete jídlo a chcete ochutnat vynikající jídlo, vydejte se paradoxně do čtvrti zvané Chinatown. Je to místo, kde najdete jídlo za skvělé ceny, daleko lepší ceny než třeba na Times Square. Tato čínská čtvrť patří k těm největším na světě, nachází se na Lower Manhattanu. Dokonce zde můžete zažít i oslavu čínské svatby.  

Ochutnejte v New Yorku pravou Itálii 

V New Yorku je možné zažít opravdu všechno, to není jen fáma, která koluje mezi lidmi. V New Yorku je možné třeba ochutnat i pravou italskou pizzu, pokud se vydáte za mafiány do Malé Itálie, tedy do Little Italy. Je to americká čtvrť, kde můžete ochutnat gastronomii napříč kontinenty. Navíc ze najdete také italsko-americké muzeum, které je velice zajímavé.  

Do newyorských muzeí 

Kdo se neztratil v newyorských muzeí, nikdy nebyl v New Yorku. Vypravte se do těch nejslavnějších muzeí a ztraťte se tam, protože je to tak snadné! Doporučujeme třeba Metropolitní muzeum umění nebo Americké přírodní muzeum.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.