Jak doma rychle uklidit?

Jak doma rychle uklidit
Jak doma rychle uklidit

Aktivita jako uklízení asi nepatří zrovna mezi naše nejoblíbenější činnosti. Často to odkládáme na jindy a pak už to máme chuť úplně vzdát. Pokud se pak nahlásí nečekaná návštěva, v podobě známých, přátel či rodinných příslušníků, začneme panikařit. Naštěstí existuje pár fíglů, jak náš dům či byt alespoň na oko proměnit v uklizený a příjemně vypadající. Pokud máte jen pár minut, než vyjde návštěva po schodech nahoru, ukliďte jen toaletu, konferenční stolek a utřete televizi od nánosů prachu. Většinu času přece návštěva stráví sezením na vašem gauči a před stolkem u televize. Tyto objekty pak přitahují pozornost v době, kdy chystáte v kuchyni kávu a pohoštění na uvítanou. Na utřený konferenční stolek klidně dejte svíčku, vázu či květináč s kytkou. Ta pak upoutají pozornost a odvedou ji od okolních méně uklizených partií a nedostatků.

Jděte po trase

Jestliže získáte pár minut k dobru, začněte úklidem vstupní chodby, kterou vaše nečekaná návštěva uvidí hned jako první. Z vaší chodby odstraňte všechny poházené boty, věšák a na něm kupy kabátů a jen tak položené věci. Pokud pocit bude příjemný, vaše návštěva pak mnohem snáz přehlédne i ostatní nedostatky třeba v obývacím pokoji. Ložnici a kuchyň uklízejte až naposled. Sem asi návštěva při troše štěstí ani vůbec nezavítá. Vyhraďte si svou tajnou místnost, kam se vejde všechno. Pokud chcete opravdu rychle uklidit obrovský nepořádek, asi těžko budete veškeré ty rozházené věci a oblečení rovnou skládat na svá místa. Vezměte prázdný prádelní koš a do oné místnosti, kterou pak před vaší návštěvou uzavřete, dejte všechny věci, které už honem nestihnete uklidit.

Odshora dolů

Máte-li opravdu málo času, nejprve ze všeho posbírejte pohozené věci ze všech pohovek, židlí a křesel i stolků a potom řešte vysávání a zametení. Prvně uklízejte tu místnost, kde se s vaší návštěvou usídlíte a posedíte. Teprve pak uklízejte místnosti ostatní. Pokud máte ještě dostatek času a vaše podlaha je poseta drobky, vysavač dejte doprostřed místnosti a dělejte, že jste to zrovna měli v plánu. Budete moci v klidu douklízet i před návštěvou nebo získáte velmi dobrou výmluvu. Osvěžovač mějte vždy po ruce. Neuspořádané věci odklidíte z očí a s příjemnou vůní vše zvládnete.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 108 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání