Dovolená na kole? Vyrazte do rakouského Leogangu

Dovolená na kole? Vyrazte do rakouského Leogangu
Dovolená na kole? Vyrazte do rakouského Leogangu

Cyklistika je velmi populární, a to také na dovolených. Pokud si myslíte, že v Česku už máte všechno zajímavé sježděné, můžete vyrazit do zahraničí. A nemusíte jet daleko. Zajímavé možnosti najdete hned u sousedů – v Rakousku. Oblast Saalfelden Leogang je ideální jak pro rodiny s dětmi, kteří využijí zejména cyklostezky, tak také pro milovníky adrenalinového ježdění. Můžete si užít jízdu po vysokohorských stezkách. Ať už se rozhodnete pro kteroukoli variantu, vždy se můžete těšit z nádherné přírody! 

Kde leží Leogang? 

 Region Saalfelden Leogang najdete asi 70 km jihozápadně od Salcburku. Je součástí Alp, takže se můžete těšit na nevšední zážitky. Kromě samotné cyklistiky můžete využít i jiných možností dopravy, jako je například lanovka. Lanovky v této oblasti jsou na cyklisty připravené, takže si stačí zakoupit speciální cyklistickou jízdenku, vyjet i s kolem nahoru a pak už jen sjíždět kopce. Tato oblast je dělaná pro všechny cyklisty – najdete zde rovinky a krátké trasy, ale také náročné horské stezky pro cyklisty, kteří se nespokojí jen tak s něčím. 

Kulinářská túra na elektrokolech 

Jedná se o velmi oblíbený způsob cestování, které spočívá v tom, že cyklistická trasa vede kolem různých gurmánských zastávek. Zde si můžete odpočinout, ale také ochutnat různé regionální speciality. Takto poznáte nejenom okolní krajinu, ale také část kultury země (ochutnávání místních pokrmů je velmi důležité pro dokonalé poznání každé země). 

Epic Bikepark Leogang 

Tato trasa se hodí zejména pro cyklisty, kteří na svých cestách vyhledávají adrenalin. Že je trasa opravdu náročná se odvíjí od toho, že se zde pořádají světové poháry ve sjezdu. A to už od roku 2010. Pravdou ale je, že nemusíte být úplně profesionál, i tyto trasy nabízí kratší a méně náročné sjezdy, které ocení i ti, kteří se teprve učí.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.