Důvody, proč mít doma solnou lampu

Důvody, proč mít doma solnou lampu

Chcete si do svého interiéru pořídit opravdu vkusný doplněk, který vám bude kdekdo závidět? Chcete něčím oživit vaši domácnost, ale nemáte čas na probírání nejrůznějších časopisů o bydlení? Nemusíte chodit po obchodech a vybírat nejkrásnější bytové doplňky. Stačí, když si pořídíte solnou lampu, která se řadí už dlouhá léta k nejoblíbenějším bytovým doplňkům vůbec. Málokdo tuší, že je to nejen krásný bytový doplněk, ale že je to zároveň i velice prospěšná věc pro zdraví.  

Se solnými lampami jste se pravděpodobně už setkali, jelikož je má řada lidí ve svých domácnostech. Pokud patříte k lidem, kteří zvažují, že si solnou lampu koupí, rozhodně byste nad tím neměli váhat. Jak jsme zmínili, dokážou totiž prospět i lidskému zdraví.  

Odkud solné lampy pochází? 

I když řada lidí ví, že se dají solné lampy koupit v mnoha velikostech, tvarech a provedeních, jen málokdo si je vědom toho, odkud solné lampy vlastně pochází. Pokud bychom vám dali otázku, odkud solné lampy pochází, dokázali byste na ni odpovědět?  

Solné lampy pochází až z dalekých Himalájí. Konkrétně z oblastí v Nepálu, Pákistánu, Číny a Indie. Právě zde se totiž nachází solná ložiska, která jsou stará opravdu stovky milionů let. Ložiska vznikla vysycháním moří na kamennou sůl. Z ložisek se posléze staly krystaly, které se následně zpracovaly do nejrůznějších tvarů a velikostí. I proto je solná lampa každá jiná, tudíž svým způsobem i zcela unikátní.  

Solné lampy prospívají zdraví 

Nejen, že solné lampy jsou skutečně vkusným bytovým doplňkem, ale kromě toho s sebou nesou i řadu zdravotních benefitů. Ostatně zdravotní důvody jsou důvody, proč byste měli mít solnou lampu doma. Zkvalitní člověku spánek, také mají blahodárné účinky na dýchací cesty, navíc čistí vzduch, tudíž je ocení převážně alergici. Taktéž zmírňují kašel a astma, zlepšují imunitní systém a ionizují prostor, v němž se nachází. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.