Exotické destinace, které nezruinují vaši peněženku

Exotické destinace, které nezruinují vaši peněženku
Exotické destinace, které nezruinují vaši peněženku

Chcete letos vycestovat do zahraničí, ale nestojíte o to, abyste přijeli s jednou kapsou prázdnou a s druhou vysypanou? V případě, že patříte k lidem, kteří milují cestování, ale kteří nechtějí na dovolených utratit všechno, co mají, prozradíme vám několik destinací, kde vás nepřekvapí vysoké ceny nebo to, že byste museli za všechno platit.  

I když se to zdá být absurdní, opravdu se na světě najdou ještě takové destinace, které nezruinují vaši peněženku. Sice na mnoha místech chtějí doslova rejžovat na turistech, ale některé země jsou pravým opakem takových destinací. Prozraďme si několik z nich, ať víte, kam letos vyrazit, abyste nepřijeli s prázdnou.  

Jihoafrická republika 

Pokud chcete zažít tu pravou exotiku a tu pravou divočinu, měli byste vyjet do Jihoafrické republiky, což je právě jedna z destinací, kde vás nečekají vysoké ceny. Sice se v Africe najdou samozřejmě ještě levnější země, ale pravdou je, že Jihoafrická republika je na turismus aspoň trochu připravená. Navíc vás tu čekají nezapomenutelné zážitky v divoké přírodě nebo se o ně postará i rozmanitá kultura, která je opředená rovnou deseti oficiálními jazyky.  

Dominikánská republika 

Dominikánská republika se sice stává čím dál více turisticky oblíbenou destinací, naštěstí ceny tomu ještě nejsou úplně přizpůsobené. Zejména tedy v oblasti Punta Cana, kde se najdou skvělé služby za poměrně nízké ceny. Kromě toho zde platí, že se děti ubytovávají zdarma a že můžete neomezeně využívat vybavení pro vodní sporty.  

Cookovy ostrovy 

Cookovy ostrovy jsou oblíbené jenom u Australanů, kteří moc dobře vědí, že je to levná destinace, kde zažijí něco neuvěřitelného. Pro Cookovy ostrovy jsou typické pláže s jemným pískem, také čerstvé plody moře nebo ochota místních. Cookovy ostrovy se také právem staly levnějším konkurentem třeba Havaje. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.