Fazolové lusky jako náhražka přílohy hlavních jídel?

fazolové lusky
fazolové lusky

V poslední době se hodně hovoří o zdravém stravování. Zdravě jíst začínají totiž už doslova všichni a doktoři si to nemohou vynachválit, protože konečně začíná ubývat případů s obezitou či s jinými zdravotními problémy, které jsou způsobeny hlavně nezdravým stravováním. V současné době se tak setkáte na internetových stránkách s různými diskuzemi, které pojednávají hlavně o tom, co by se mělo a nemělo jíst.

Pokud by vás zajímalo, co by se mělo jíst, tak nespoléhejte na diskuze na internetu, protože mnohdy tam nenajdete ani jednoho odborníka přes zdravou výživu. Raději si zkuste koupit řadu knih, v nichž se setkáte právě s oblíbenými radami, co vlastně máte a nemáte jíst, z čeho můžete či nemůžete vařit.

Velice diskutované téma je to, jestli by se měla nebo neměla jíst klasický příloha. I v řadě knih se dočtete o tom, že příloha není to nejlepší, co byste si mohli za den dopřát. Proto se řada lidí uchyluje k tomu, že míst o rýže nebo klasických brambor jedí hlavně nějaký salát nebo třeba fazolové lusky.

Fazolové lusky jako aktuální hit č. 1 ve zdravém stravování

Pokud jste ještě nezačali do svého jídelníčku zařazovat například zmiňované fazolové lusky, pak byste to rozhodně měli napravit, protože fazolové lusky jsou naprosto fenomenální. Často se dnes spekuluje nad tím, jestli jsou nebo nejsou fazolové lusky vlastně jakousi náhražkou přílohy. Je to přeci zelenina, která je zdravější a výživnější, než klasická rýže či brambory nebo dokonce těstoviny.

Jak je mám zpracovat?

Fazolové lusky, pokud jdou jako příloha k masu, stačí jenom uvařit ve vroucí, osolené vodě. Nic jiného s nimi provádět nemusíte. Pokud byste je chtěli volit jenom jako doplněk k jídlu, jak většinou bývá například obloha ve formě zeleniny, pak je můžete třeba zapéct do trouby či je ugrilovat. Tak či onak, jsou opravdu velice dobré a jsou velmi zdravé. Není se čemu divit, když jsou upřednostňovány třeba před těstovinami.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 347 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.