Generální úklid dětského pokoje před Vánoci

Generální úklid dětského pokoje před Vánoci
Generální úklid dětského pokoje před Vánoci

Nyní je nejlepší čas pro to, do čeho se nikomu nechce. Generální úklid dětského pokoje je totiž záležitost, která vám zabere několik hodin. Odměna? Spousta nového prostoru, radost a prostor. 

Čas pro proměnu

Děti rostou tak rychle. Zatímco ještě před dvěma lety se jim záclona s pohádkovou postavičkou zdála v pořádku, dnes by si již přály nové záclony či jiné dekorativní látky. Pokrok nelze zastavit a je krásné sledovat, jak se jejich žebříček hodnot mění. Ještě, než se dáte do věšení nových záclon, se ale pusťte do společného generálního úklidu. 

Vše na své místo

Děti nejprve dokonale odklidí všechny hračky a jejich drobné součásti na své místo. Tak se ujistíte, že nebudete stále dokola nacházet součásti jakési skládačky. Vy se mezitím můžete pustit do třízení skříně a vyřadit nemilosrdně vše, co již nepasuje. Připravte si několik pevných tašek a popisujte vše, co do nich vkládáte. Dětem kamarádů, pěstounským skladům, nebo třeba charitě se bude vyřazené oblečení náramně hodit. Lepší kousky klidně prodejte na lokálním bazaru. 

Hračky pro mimina

Nyní jsou na řadě děti, aby si protřídily své hračky. Nacházíte něco, s čím si již nehrají? Vyrostly z plyšáků, skládaček pro batolata, nebo dalších hraček pro miminka? Požádejte své děti, aby uvolnily prostor pro další dobrodružství svého dětského pokoje. Následně hračky opět prodejte, nebo je věnujte na dobročinné účely některé z aktivit, kterých je před svátky skutečně mnoho. Věci tak mohou ještě udělat radost dalším dětem. 

Sekce pro jednotlivé druhy hraček

Pokud vaše děti ještě nemají v pokojíčku vytvořeny sekce pro jednotlivé druhy hraček, nyní je nejlepší čas pro jejich vyčlenění. Skládačky se budou vždy lépe sestavovat, když budou všechny na jednom místě. Stejně tomu bude i u plyšáků, nebo třeba karnevalových kostýmů. 

Máte to za sebou? Gratulujeme. Na dnešní den si již nedávejte žádné další požadavky. Zasloužíte si pořádnou odměnu. Právě se vám podařilo společnými silami uklidit jámu lvovou.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.