Granátové jablíčko a zdraví

Granátové jablko pro zdraví
Granátové jablko pro zdraví

Tropického ovoce nyní najdeme na pultech obchodů skutečně mnoho druhů. Málokdo ví, že tropické ovoce výrazně prospívá našemu zdraví a že se po něm dokonce i hubne. Ananas je například prospěšný při hubnutí, protože v sobě obsahuje látky, které nám dokážou zrychlit metabolismus, tudíž rychleji spalujeme kalorie. Granátové jablíčko je třeba dobré pro naše zdraví, a to hned z několika důvodů. Konkrétně granátové jablíčko si pojďme nyní představit.

Granátové jablíčko jsme ještě donedávna nemohli nikde sehnat, dnes ho však hojně nalezneme na pultech obchodů. Jedná se o zakulacený, mnohdy až šestiúhelníkový plod, který v sobě má skrytých průměrně 600 kuliček. Jejich chuť je sladkokyselá. Je škoda, že granátové jablíčko mnoho z nás nikdy neochutná. Je totiž tak zdravé!

Co v sobě ukrývá?

Granátové jablíčko je tvořeno z osmdesáti procent vodou a zbylých dvacet procent jsou látky, které tělu prospívají. Najdeme zde například fosfor, vlákninu, draslík, železo, ale taky magnézium nebo třeba mangan či křemík nebo vápník. Mimo jiné je granátové jablíčko zdrojem mnoha vitaminů – například vitaminu B1, B3, B2 nebo B9. Taky zde najdeme vitaminy A, E a C.

Jak nám granátové jablíčko prospívá?

Pojďme si však říct, jak nám vlastně granátové jablíčko prospívá. Hlavně nám zlepšuje imunitu, tudíž na nás nemohou viry ani bakterie, které na nás číhají na každém rohu. Kromě toho naše tělo zbavuje škodlivin, upravuje nám zažívání, trávení, zlepšuje nám krevní oběh a taky podporuje funkci ledvin.

Mimo jiné nám podporuje činnost nervové soustavy a taky snižuje riziko vzniku rakoviny. Brání kornatění tepen a urychluje léčbu různých zánětů, které se do těla mohou dostat. Mimo jiné nám upravuje a stimuluje krevní oběh.

Málokdo ví, že granátové jablíčko pomáhá dokonce i snižovat hladinu nežádoucího cholesterolu a taky působí jako prevence kardiovaskulárních nemocí.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.