I domácí spotřebiče mohou trpět. S jakými poruchami se setkáme nejčastěji?

I domácí spotřebiče mohou trpět. S jakými poruchami se setkáme nejčastěji?
I domácí spotřebiče mohou trpět. S jakými poruchami se setkáme nejčastěji?

Domácí spotřebiče jsou něčím, bez čeho se neobejdeme. No, jen si to představte – chtělo by se vám prát tolik věcí ručně? Nebo umývat nádobí neekonomicky jednu sklenici po druhé? Zkrátka a dobře myčky, pračky a další spotřebiče jsou tím, co sice bereme jako samozřejmost, ale bez čeho si dnes už fungování nedokážeme představit. Proto nás velmi často vykolejí, když se jeden po druhém začnou kazit. Zatímco někdy je na vině naše špatné používání, jindy je to jen běžný proces opotřebení výrobku. Pojďme se s těmi nejčastějšími potížemi seznámit.  

Jakými závadami trpí pračka? 

Jak už bylo zmíněno, mezi nejvyužívanější a nejvíce potřebné domácí spotřebiče patří pračky. Velmi častým problémem bývá neodtékající voda, za kterou stojí zanesený filtr v dolní části pračky. S tímto si však poradíte sami, stačí ho jen vyšroubovat, vyčistit a následně ho vrátit zpátky.  

Pračka však nemusí ani ždímat. Na vině je v takovém případě její přetížení, případně příliš velké kusy prádla. Pokud pračka neohřívá vodu čili je prádlo po vyprání studené, navíc jdou na něm vidět stopy prášku, důvodem je pravděpodobně porucha topného tělesa, což je problém potřebující zásah odborníka. 

Jakými závadami trpí myčka? 

Mezi další spotřebiče, které máme prakticky neustále po ruce, patří také myčka. Obvykle bývá zastavěná do kuchyňské linky, jindy je samostatně stojícím spotřebičem. Co ji konkrétně může postihnout? Například nemusí správně umývat nádobí. Pokud se na sklenicích stále nachází skvrny a na jiném nádobí zbytky jídla, na vině je pravděpodobně jen špatně poskládané nádobí nebo nedostatek soli v myčce. 

Pokud myčka nevypouští nebo nenapouští vodu, lepší je zavolat ihned servis. Velmi často je však viníkem pouze zanesený filtr. 

Jakými závadami trpí lednice? 

Náš seznam uzavřeme lednicemi, které jsou také spotřebiči, bez nichž si nedokážeme představit den. Na rozdíl od myčky nebo pračky funguje neustále čili i ona se může potýkat s několika problémy. Například nemusí dostatečně chladit. Na vině je špatné umístění nebo otočení termostatu. Pokud se v lednici nachází voda nebo led, pravděpodobně bude viníkem ucpaná odtoková hadička k výparníku. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.