Jak opticky zeštíhlit postavu oblečením?

Jak opticky zeštíhlit postavu oblečením?
Jak opticky zeštíhlit postavu oblečením?

Která žena je opravdu spokojená se svou postavou? Většina z nás alespoň čas od času zatouží po tom vypadat štíhlejší, a to bez diet a cvičení. Naštěstí toho lze docílit i výběrem správného oblečení a vyvrácením odvěkých mýtů. Nebojte se vrstvení, doplňků ani správně zvolených vzorů. 

Vrstvy nepřidávají kilogramy 

Spousta lidí má zažité, že přidáním dalších vrstev oblečení si přidají i zbytečné kilogramy navíc. To je ale jedna velká lež. Naopak vrstvení odvrátí pozornost od většího bříška nebo silnějších paží a vyrovná tělesné proporce. Oblečení začíná spodním prádlem a pro plnoštíhlé dámy jsou nejlepší volbou hladké a dobře padnoucí kousky. Podprsenka musí pokrývat celá prsa a kalhotky by měly mít vyšší pas. 

Nebojte se vzorů, ale potiskům se vyhýbejte. Rozhodně zapomeňte na oblečení s vodorovnými proužky, které opticky rozšiřují. Svislé proužky jsou naopak dobrou volbou. Pokud vzory nejsou nic pro vás, noste spíše jednobarevné oblečení, ideálně v černé barvě, která – jak známo – zeštíhluje. Vždy se přesvědčte, že vám oblečení dobře padne. Příliš těsné svršky odhalí každou nedokonalost postavy a příliš volné z vás zase udělají beztvarý pytel. 

Vysoký pas je váš přítel 

Ať už máte raději kalhoty, nebo volíte spíše sukně, vždy vybírejte ty s vyšším pasem. Lichotí naprosto každé postavě, zpevní oblast břicha a vyhladí případné faldíky. Kalhoty by měly končit u kotníků a mít rovné nohavice. Pokud nosíte sukně, volte pouzdrové střihy končící u kolenou. Opticky zeštíhlí spodní polovinu těla a protáhnou nohy. 

Nezapomeňte na správné doplňky. Výrazné šperky, šátky nebo hodinky přitáhnou pozornost namísto pár kil navíc. V neposlední řadě se snažte chodit vzpřímeně a s narovnanými rameny. Správný postoj dělá opravdové zázraky, co se figury týče. A nezapomeňte na to, že vzhled odráží fyzické rozpoložení člověka. Pokud budete se sebou spokojená a vyrovnaná, bude vám to slušet v jakémkoliv oblečení. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.