Jak oživit obývací pokoj?

Oživení obývacího pokoje
Oživení obývacího pokoje

Obývací pokoj je místo, kde se nejen schází rodina, ale kam se také zvou návštěvy. Pokud máte návštěvu, vždy ji pozvete do obývacího pokoje, kde je dostatek klidu a kde můžete mít jako podklad puštěnou televizi. Takový obývací pokoj však musí být naprosto moderně zařízen, ať vám každá návštěva váš obývací pokoj jenom závidí. Co je tedy třeba mít a jak svůj obývací pokoj takzvaně vyšperkovat?

Dominantou obývacího pokoje je samozřejmě obývací stěna, kterou dnes můžete zakoupit v mnoha zajímavých provedeních, které už samy o sobě oživí místnost. Samozřejmě nesmíme zapomenout na pohovku či gauč, který je nedílnou součástí obývacího pokoje. To ostatní, co v obývacím pokoji najdeme, jsou jenom doplňky, tedy to, co dělá obývací pokoj moderní místností domu.

Pokud toužíte po moderní místnosti domu, poradíme vám, jak obývací pokoj nejlépe rozjasnit a oživit tak, aby vám vaše bydlení záviděla doslova každá návštěva. Jste připraveni na renovaci vašeho obýváku?

Obrazy jsou nutností

V každém obývacím pokoji by mělo být dostatek obrazů, které dělají obývací pokoj obývacím pokojem. Většinou právě v obýváku se vyskytují prázdné zdi, jež působí nudně a jež potřebují krapet oživit. Pověste na ně nádherný obraz, který dokonale pohltí nudnost interiéru.

V současné době se upřednostňují především abstraktní obrazy, které jsou do obývacích pokojů jako dělané. Jsou skutečně skvostné, jsou dech beroucí a jsou hlavně zářící a zajímavé. Pokud jsou navíc vícedílné, úspěch sklidíte stoprocentně.

Kovové lampy jsou aktuálním hitem

Pokud sledujete dění ve světě bydlení, moc dobře víte, že se do módy dostaly kovové prvky. V obývacím pokoji zaujměte nejen kovovými květináči, ale taky sáhněte po kovových lampách v obchodech, které jsou nedílnou součástí každého obýváku.

Ideální je, když budou lampy zajímavého tvaru a provedení. Nikoho nezaujmete rovnou lampou, kterou má doma kdekdo.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.