Jak pěstovat černookou zuzanu?

Jak pěstovat černookou zuzanu
Jak pěstovat černookou zuzanu

Černookou zuzanu je možné pěstovat stejně jako jiné rostliny. Nejprve musíte zvolit vhodné místo pro pěstování, které by mělo být slunné nebo poloslunné. Dále budete potřebovat dobrou kvalitu půdy, která by měla být bohatá na živiny. Možná budete chtít přidat trochu rašeliny, organického materiálu nebo hnojiva do půdy, aby se udělaly půdě podmínky, které jsou pro černookou zuzanu vhodné.

Když budete mít půdu připravenou, můžete začít s výsevem semínek černooké zuzany. Můžete jejich semínka vysít do skleníku nebo je vysít ven, pokud počasí dovolí. Semínka by měla být umístěna do hloubky 1–2 cm. Skleník poskytuje stálou teplotu a vlhkost, které jsou pro semínka optimální. Po výsevu je třeba semínka udržovat vlhká.

Pokud jsou semínka usazena, budou moci v průběhu několika dnů vyklíčit. Jakmile vyklíčí, je třeba je dále pěstovat ve stínu, dokud nejsou dostatečně silné na to, aby mohly být přesazeny do otevřeného prostředí.

Jakmile rostliny začnou růst, je třeba je udržovat v dobré fyzické kondici. To zahrnuje zalévání, hnojení, odstraňování plevelu a časté smetení listů. Je také důležité pravidelně vyřezávat stonky, aby rostlina měla silnější základnu a zvýšila se produkce ovoce.

Abyste dosáhli nejlepších výsledků při pěstování černooké zuzany, je třeba dodržovat správné postupy při každé fázi jejího růstu. Pokud budete postupovat tímto způsobem, můžete se těšit na bohatou úrodu lehce aromatických bobulí.

TIP: Jak pěstovat anturie?

Jak s přezimováním Černooké zuzany?

Černooká Zuzana patří do skupiny teplomilných rostlin. Květináč můžete koupit kdykoli během roku. Je důležité, aby byl plný drenážních otvorů, aby se ujistil, že je rostlina vždy spokojená s teplou a prodyšnou půdou. Pro přezimování potřebuje černooká Zuzana lehké, suché prostředí s průměrnou teplotou kolem 10-15 stupňů Celsia.

Jak vypadá rostlina černooká zuzana?

Černooká zuzana je druh tropického stálezeleného keře, který může dosáhnout výšky až 4 metry. Má velké přízemní kořeny, symetricky uspořádané kulaté listy a kvetoucí žluté květy. Listy jsou lesklé, vejčité s hranatými špičkami a mohou mít různé odstíny zelené barvy. Květenství černooké zuzany se skládá z několika dlouhých žlutých květů se složitou bouřkovou strukturou. Rostlina obvykle kvete od dubna do května.

Jaké jsou druhy černooké zuzany?

1. Černooká zuzana azurového chovu (Phengaris arion)

2. Černooká zuzana stříbrného chovu (Melanargia galathea)

3. Černooká zuzana bronzového chovu (Erebia cassioides)

4. Černooká zuzana hnědého chovu (Erebia epiphron)

5. Černooká zuzana bílého chovu (Papilio machaon)

Mohlo by Vás zajímat:

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání