Jak se správně starat o trávník

Jak se správně starat o trávník
Jak se správně starat o trávník

Chloubou každého domu je krásně udržovaný trávník. Možná i vy ale ještě nevíte, jak se postarat o jeho krásný a reprezentativní vzhled. Jdeme si shrnout to nejpodstatnější. 

Chlouba každého domu

Překrásný trávník vysílá do světa jasnou zprávu – zde se o trávník skutečně starají. Je to i váš případ a neumíte si představit, že by se před vaším domem objevil nevzhledně vypadající nebo nezdravý trávník? Údržba nemusí být složitá. O pravidelné sekání se postarají třeba robotické sekačky. Lidé si při údržbě větších zahrad oblíbili také zahradní traktory. Jak se postarat o to, aby byl váš trávník dokonalý? 

Pravidelné sekání

Díky pravidelné péči o váš trávník docílíte přesně toho, co si přejete. Pravidelné sekání zahustí trávník a postará se o to, aby byl zdravý i v nižších vrstvách. Je jedno, jakou sekačku zvolíte. Pokud pro vás sekání trávy není příjemné a relaxační, můžete si k pravidelné údržbě povolat třeba robotickou sekačku. Ta se po naprogramování vyhne i záhonů s květinami a zajistí vám údržbu trávníku po celou sezónu. Sekačka se navíc v případě potřeby zajede do boxu sama nabít. 

Závlaha ve večerních hodinách

Dlouhé letní dny bývají někdy synonymem pro suchý vzduch, který trávníku škodí. I se zálivkou však musíte opatrně. Zatímco zalévání při poledním slunci trávě neprospívá, večer se postará o ideální výsledek. Vláha bude mít možnost prostoupit i do nižších kořenových pater, kde se postará o výživu rostliny. Přes den se potřebná vláha vypaří. 

Na jaře vyhrabat

Není žádné tajemství, že se na jaře musí trávník dobře nachystat na sezónu. K tomu neodmyslitelně patří odstranění případného mechu a odumřelé trávy. Biologický odpad odstraňte na kompost. Nikdy jej neponechávejte v prostoru trávníku. Odumřelou trávu je třeba pravidelně odstraňovat. 

Trávník také pravidelně přihnojujte. Pokud je půda kyselá, měli byste také dvakrát ročně plochu trávy vyvápnit. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.