Jak vybrat elektrickou koloběžku

Výběr elektrické koloběžky
Výběr elektrické koloběžky

Chcete se také nalodit na trend zvaný elektrokoloběžky? Výborně. Není před vámi však jednoduchý úkol. Budete muset udělat jednu velkou a klíčovou věc – vybrat si svůj první stroj. Zvažte několik důležitých věcí včetně toho, kam až s ní budete chtít jezdit. To totiž bude mít vliv na stav motoru. A v neposlední řadě si ujasněte, kdo na ní bude vlastně jezdit. Pánové se pravděpodobně rozhodnou pro jiný model než dámy. A to také může rapidně zúžit výběr.

Co hraje roli při výběru

Pokud si odpovíte na základní otázky, do hry vstupují kritéria, která při výběru koloběžky zvážit. V potaz bychom měli brát jak výkon (potřebná výkonnost se bude odrážet od toho, kudy budete s elektrickou koloběžkou jezdit), poté výdrž baterie (díky ní budete vědět, na jako dlouho se budete moct na elektrokoloběžku spolehnout čili jak dlouhá bude doba dojezdu) a také velikostní poměry. Sledujte velikost i šířku nášlapu.

Klíčovým parametrem jsou také brzdy. V současné době rozeznáváme hned několik typů brzd, konkrétně tedy kotoučové, mechanické a dále také elektrické. Je ve výsledku jedno, jaké upřednostníte, jen výrobci musí dát ruku do ohně za to, že jsou maximálně účinné a efektivní.

Buďte k sobě upřímní

Elektrokoloběžek je dnes jako máku a vybrat koloběžku, aby odpovídala vašemu rozpočtu a využití, není snadné. Když k sobě však budete upřímní, můžete nabídku rapidně zúžit. Kupříkladu si odpovězte na to (a to upřímně), kolik vlastně vážíte. Každá koloběžka má totiž svou nosnost a neunese každého. Tím, že si přiznáte svou hmotnost, vyberete si takovou koloběžku, která vám bude šitá na míru.

Tím, že vyberte nosnost správnou a odpovídající vašemu případu, nebudete koloběžku příliš zatěžovat a už vůbec nebudete snižovat její životnost. Navíc to nebude mít vůbec žádný dopad na rychlost koloběžky.

Pokud by na koloběžku nastoupil příliš těžký člověk, výkonnost a tím pádem i rychlost se markantně snižuje stejně jako životnost jednotlivých dílů i koloběžky jako celku.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.