Jak vybrat kabát na podzim a zimu 

Jak vybrat kabát na podzim a zimu
Jak vybrat kabát na podzim a zimu

S příchodem chladnějších dní se snažíme najít vhodné kabáty, které nás během příštích měsíců pořádně ochrání před nízkými teplotami. Jenže člověk má tendenci jít podle vzhledu, nakonec však koupě lituje, protože kabát neodpovídá jeho praktickým, respektive funkčním požadavkům, navíc ani nesedí podle představ. Abyste se vyhnuli zbytečnému vracení nebo nadbytečnému utrácení, pojďme si prozradit, jak takové kabáty na podzim a zimu vybrat. Co hraje roli? 

Kvalita je alfou i omegou 

Abyste se nemuseli do této fáze dostávat každý rok, hledejte takové kabáty, které jsou kvalitní po stránce svého zpracování. Hledejte spíše univerzální kousky univerzálního střihu a barvy, které se s velkou pravděpodobností budou nosit i v dalších sezonách. Jednorázové koupě nejsou zrovna ekonomické, navíc se vám velice často okoukají.  

Kvalita je zkrátka tím hlavním parametrem při výběru kabátu na podzim nebo na zimu. I když se může nyní jednat o investici, z dlouhodobého pohledu na kabátu ušetříte.  

Komfort je také důležitý 

V kabátě se hlavně musíte cítit dobře. Jeho vzhled je druhořadý, hlavně vám v něm musí být teplo a komfortně. Proto si kabát v ideálním případě vyzkoušejte předtím, než ho koupíte.  

Při nakupování online se vyplatí zjistit veškeré potřebné rozměry. Patří k nim například pas, také boky a hrudník. To vím pomůže objednat si skutečně tu nejlepší velikost.  

Je libo všestrannost? 

I když člověk chce vypadat stylově, dávat na aktuální módní trendy se zrovna dvakrát nevyplácí, pakliže chcete mít kabát po dlouhé roky a nejedná se o jednorázovou záležitost. Co se vyplatí sledovat je všestrannost. Ano, k sehnání skutečně jsou kabáty, které jsou jak elegantním kouskem, tak se hodí na ležérní, méně formální akce.  

Pokud se rozhodnete jít cestou barevnosti, hledejte takový odstín, který ve vašich očích není přechodnou záležitostí. Červené nebo jinak výrazné modely se v očích člověka velice rychle „zají”. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.