Jak vybrat ty pravé šaty na večírek? 

Jak vybrat ty pravé šaty na večírek?
Jak vybrat ty pravé šaty na večírek?

Období vánočních večírků je doslova na spadnutí, proto je důležité mít ten pravý outfit, ve kterém budete doslova nepřehlédnutelní. Pokud bychom se podívali na aktuální trendy, zjistili bychom, že flitry jsou tím, co se zrovna nosí. Proto jestli si jdete zrovna do obchodu pro nový look, hledejte všechno, co se třpytí. Protože přesně v tomto splníte účel, kvůli kterému na večírek jdete.  

Šaty vybírejte podle aktuálních trendů 

Abyste skutečně zazářili, hledejte takové, které odpovídají posledním trendům. Jak už bylo zmíněno, mluvíme zejména o všem, co se třpytí čili o trendech plných flitrů nebo perliček. Nyní v takovém provedení naleznete nejen sukně, ale také šaty i kostýmy, které jsou tvořeny dvěma díly.  

Abyste si však byli jistí, že vám takový kousek dlouho vydrží, hledejte efektivní materiály. A samozřejmě nezapomínejte hledat vhodný střih, se kterým rádi pomůžeme.  

Sledujte svou postavu 

Rozhodující slovo při výběru šatů nebo obecně outfitu na večírek bude mít vaše postava. Sledujte, jakého tvaru je. Jedná se o hrušku čili mátě větší stehna a zadek? Pak jsou pro vás vhodné stahovací kalhotky, díky kterým trochu zploštíte bříško, nebo zavinovací šaty. Vaším úkolem je zvýraznit pas a tím pádem i vaše přednosti, což zavinovací šaty hravě zvládnou.  

Pokud máte postavu ve tvaru přesýpacích hodin čili máte ženské boky, ale užší pas, zaměřte se na střihy, které zdůrazňují vaši postavu. Když budete rozumět střihu, bude vám slušet všechno.  

Nebo jste spíše jablkem? Čili máte štíhlé nohy, ale bříško je trochu větší? Můžete si dovolit šaty v kratších délkách. Kontrolujte však střih. Abyste zamaskovali větší bříško, vhodné jsou modely s chytrým řasením nebo uzly, případně se nebojte ani pásku, který zvýrazní siluetu.  

Existuje také postava obráceného trojúhelníku, kdy máte široká ramena a siluetu dolů se zužující. V takovém případě hledejte spíše šaty nebo jiné oblečení asymetrického střihu, které dokáže narušit nesouměrnost postavy. Vhodný je véčkový střih. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.