Jak vyčistit granitový dřez

Jak vyčistit granitový dřez
Jak vyčistit granitový dřez

Mít uklizenou kuchyni, to je úkol každé správné hospodyňky. Žádná žena nechce vařit v zaneřáděné, špinavé kuchyni, kde není jediné místo na pracovní desce. A tak se pravidelně ženy každý týden vrhají do velkého úklidu kuchyní, kdy nezapomínají poutírat nábytkové úchytky a samozřejmě ani dřezové baterie. Nezapomínají ani na dřezy, které mohou vydržet dlouho jenom díky pravidelné údržbě a správné péči. 

Jenže o každý dřez je nutné starat se jinak. Každý dřez potřebuje trochu jinou péči. Zatímco nerezové dřezy se čistí jinak, granitové kuchyňské dřezy se čistí zase úplně jinak. Pozastavme se však u granitových dřezů, které jsou v poslední době daleko oblíbenější než nerezové dřezy. 

Pokud přemýšlíte nad novým kuchyňským dřezem, měli byste místo staré nerezové klasiky investovat právě do zmiňovaného granitového dřezu, který, jak již bylo zmíněno, se stává velice oblíbeným a populárním. Důvodem je hlavně jeho vzhled. Jeho černá matná podoba zapadá krásně do každé moderní kuchyni. 

Granitové dřezy se však čistí zcela jinak, jak zmiňovaná nerezová klasika, to však bylo zmíněno. Co však zmíněno nebylo, je, jak se čistí takový granitový dřez. 

Tipy, jak vyčistit granitový dřez

  • Používejte na čištění granitových dřezů čistící prostředky, které jsou na granitové dřezy určeny. Používejte tekuté čistící prostředky ideálně, vhodné jsou však také pasty a krémy, které zacelí případné škrábance nebo podobná poškození. 
  • Čistiti granitový dřez je možné i octovým roztokem. Stačí, když si octový roztok vytvoříte z jedné části octa a tří částí vody. Připravený roztok pak nanesete na dřez, tím uvolníte nános vodního kamene a dřez poté bude opět jako nový. 
  • Pokud máte tvrdou vodu, pravděpodobně se na dřezu objeví zbarvené skvrny. Na ty doporučujeme použít speciální prostředky na čištění dřezu. 
Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 368 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.